[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

عشق یک‌طرفه و داوری!، روزنامه شیراز نوین

تمام آرزوهایش را در ساق پاهایش نهفته است. می‌دود. عرق می‌ریزد. می‌ایستد. سوت می‌زند. بعضی‌ها خوشحال از سوتش، بعضی‌ها ناراحت؛ ولی هیچ‌کس تشویقش نمی‌کند. اصلاً انگار به این قشر تشویق نیامده است؛ ولی همچنان به خاطر هدفی که دارد تلاش می‌کند. با تمام ناملایمات می‌جنگد. یک ابلاغ هست و یک ساک آماده و یک آرزو که او را وامی‌دارد تا دوباره تلاش کند، دوباره بایستد و سوت بزند. حرفی از سختی نمی‌زند؛ چون عاشقانه برای هدفش تلاش می‌کند، هرچند عشقی که دارد کاملاً یک‌طرفه است. آری. او یک داور است، کسی که عاشق صفت خالق خود شده است.
متن بالا توسط علیرضا فغانی، یکی از مطرح‌ترین داوران ایران نوشته شده و به مناسبت روز داور در صفحه اینستاگرامش منتشر شده است.
بازی‌های آسیایی جاکارتا در سال 2018 با حضور سه داور شیرازی برگزار شد. مریم خسروانیان، مهدی مختاری و مهدی منظری داوران شیرازی این رقابت‌ها بودند.
خسروانیان در رشته روئینگ داوری این مسابقات را بر عهده داشت.
مهدی مختاری داور اسکواش این بازی‌های آسیایی بود. وی رئیس کمیته داوران فدراسیون اسکواش است و داور ارجینال فدراسیون آسیا نیز محسوب می‌شود.
در رشته کاراته داورانی چون فرشته محمودآبادی، فاطمه قشقایی، حیدر روزیطلب، مهرنوش همت، حیدر ابید، حسن ‌هاشمی، نعمت‌الله عصار، محمد مهدی محمدی و اکبر خیری‌پور داوران بین‌المللی هستند.
مهدی منظری از سال 1383 فعالیت در رشته سپک تاکرا را آغاز کرد و یک سال بعد به صورت رسمی ‌وارد حرفه داوری شد. در سال‌های 2010 و 2014 رقابت‌های جهانی سپک تاکرا را درکشور تایلند قضاوت کرد و هم اینک عضو فدراسیون جهانی است. 
در رشته شطرنج، آروین ابریشمی ‌شیرازی، سال تولد او 1357 است و تحصیلاتش کارشناس ارشد MBA شغل و حوزه فعالیت  مدیریت بخش خصوصی در حوزه فن آوری اطلاعات (IT) است. شروع فعالیت در شطرنج و داوری ۱۳٨۰ و تاریخ اخذ داوری فیده FA (فدراسیون جهانی) سال ۱۳٨٨ است.
در رشته والیبال، امید فولادی داور بین‌المللی این رشته است که سال گدشته در مسابقات آسیایی دختران سوت زد.
تاریخ اخذ داوری بین‌المللی IA ۱۳۹۴ است. برخی از سوابق داوری ابریشمی: قهرمانی دختران زیر ۱۴ سال آسیا سال  ۱۳۹۲، قهرمانی ملت‌های آسیا سال۱۳۹۳، پیشکسوتان آسیا سال ۱۳۹۴ قهرمانی رده سنی آسیا سال۱۳۹۶، قهرمانی جوانان آسیا سال ۱۳۹۶ و صدها مسابقه کشوری و استانی دیگر.
در رشته اسکواش، فاطمه رحیمی‌ کارشناسی ارشد مدیریت بیمه است و از سال ۸۵ اسکواش را زیر نظر فرشته دبیری شروع کرد و کم‌کم به داوری روی آرود. سال ۸۹ دوره سطح یک ملی داوری را گذراند و داوری را در سطح استان شروع کرد. اولین ابلاغ رسمی ‌لیگ دسته یک سال ۹۵ و داوری در دو دوره مسابقات نشنال کلوز اصفهان، بین‌المللی ایران جونیور، بین‌المللی یزد جونیور و سال‌های متوالی لیگ حذفی دسته‌یک و برتر و داوری مسابقات جوانان آسیا ۹۳ از جمله فعالیت‌های وی در داوری اسکواش است.
در رشته تکواندو در بخش بانوان سارا نوروزی داور بین‌المللی کیوروگی و پومسه، فاطمه اسدپور داور بین‌المللی پومسه و زهره طهماسبی‌زاده داور بین‌المللی کیوروگی و پومسه است.
در رشته بیلیارد شیراز صاحب 4 نماینده و داور بین‌المللی است. فرهاد قشقایی، فرشاد و علی جعفری و خادمی ‌داوران بین‌المللی هستند.
شیرازی‌ها در چند فصل اخیر مطرح‌ترین داور زن فوتبال و فوتسال ایران را معرفی کرده‌اند. سلطنت نوروزی در رشته فوتبال برای دومین سال پیاپی عنوان برترین داور فوتبال زنان را از آن خود کرد و زری فتحی نیز در فوتسال بی‌رقیب ماند.
در رشته جودو، غلامرضا صابری‌نژاد داور بین‌المللی جودو است که مدتی مسئول کمیته داوران فدراسیون جودو نیز بود.
در رشته کبدی، محمد شجاعی داور بین‌المللی کبدی است که در اولین دوره کلاس‌های داوری بین‌المللی که در ایران در سال ۲۰۰۷ برگزار گردید و ۸نفر مجوز حضور در کلاس‌ها را داشتند، مدرک خود را اخذ نمود.
حاج محمد معانی شیرازی متولد ۱۳۲۱ شیراز، داور درجه یک بین‌المللی وزنه‌برداری است که ۲۸ سال رئیس هیئت استان فارس بود. در کنار وی می‌توان از حاج اصغر برزگری متولد ۱۳۲۳ شیراز نام برد که داور درجه دو بین‌المللی است و دبیر سابق هیئت وزنه‌برداری فارس و مسئول کمیته مربیان شیراز بود.
یعقوب امیرسالاری و حسین آرمون داوران بین‌المللی بدن‌سازی هستند که در سبک ipf  فعالیت می‌کردند.
در رشته کونگ فو علیرضا عرب بهارلو، داور بین‌الملل مربی پیشکسوت‌ کونگ‌فو فارس، قهرمان مسابقات جهانی کونگ‌‌فو سرمربی اسبق تیم ملی جنگاوران کونگ‌فو، رئیس شورای فنی جنگاوران کونگ‌فو کشور است. حجت جوانمردی داور بین‌الملل و رئیس هیئت کونگ‌فو فارس، مدیر تیم‌های ملی کونگ‌فو است، کهزاد یوسفی داور بین‌الملل عضو شورای فنی کونگ‌فو توا کشور است.
تیمور خرم، داور بین‌الملل رئیس نیو کونگ‌فو استان فارس و عضو شورای فنی نیو کونگ‌فو کشور و رضا عرب بهارلو، داور بین‌الملل، عضو شورای فنی جنگاوران کشور و دبیر اجرایی جنگاوران کونگ‌فو کشور و قهرمان جهان است.
در رشته اسکیت، اردلان گودرزی داور بین‌المللی ورزش‌ هاکی اسکیت از شیراز فعالیت دارد.
در رشته وودبال از زیرمجموعه‌های فدراسیون گلف، افشین عابد در مسابقات بین‌المللی داوری کرده است. او هم‌اکنون رئیس هیئت گلف شهرستان شیراز است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی