[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

تقویت زیر ساخت‌های ‌روستایی فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: نظام جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون یکی از اولویت‌های اصلی خود را خدمات‌رسانی به مناطق محروم و روستایی کشور قرار داد و بررسی و مقایسه آمارها بیانگر حجم کارهای انجام گرفته در روستاها طی 40 سال گذشته است.
سیدکمال پاک‌فطرت در جمع خبرنگاران افزود: در استان فارس نیز همانند سایر نقاط کشور اقدامات بسیار چشمگیری در زمینه خدمات‌رسانی به روستاها و مناطق محروم انجام گرفته و تعداد قابل توجهی از روستاها از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی، راه آسفالته، برق، گاز، مسکن و همچنین مراکز بهداشتی و درمانی برخوردار شده‌اند.
وی ادامه داد: تا قبل از پیروزی انقلاب تعداد روستاهای برخوردار از آب آشامیدنی سالم و بهره‌مند از لوله کشی آب در استان به پنج روستا هم نمی‌رسید و این در حالی است که امروز افزون بر 2 هزار و 300 روستای فارس زیر نظر شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوده و از خدمات دولت در این زمینه برخوردار هستند.
پاک فطرت تصریح کرد: هم اینک طول شبکه انتقال آب و شبکه‌های داخلی روستایی استان بالغ بر 19 هزار کیلومتر است که بیانگر حجم اقدامات انجام شده در این زمینه است.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس اظهار داشت: همچنین تا قبل از پیروزی انقلاب تقریباً هیچ روستایی در فارس دارای راه ارتباطی آسفالته نبود اما امروز بالغ بر 11 هزار و 600 کیلومتر راه روستایی آسفالته در این استان وجود دارد. 
وی افزود: در زمینه برق‌رسانی هم تا قبل از پیروزی انقلاب تقریباً هیچ روستایی در فارس از برق برخوردار نبود در حالی که امروز تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان دارای برق هستند و چنین دستاوردی با توجه به وسعت استان و پراکندگی روستاها قابل توجه است.
پاک‌فطرت گفت: در زمینه برخورداری روستاهای فارس از نعمت گاز نیز اقدامات قابل توجهی در استان انجام گرفته و به ویژه طی چند سال اخیر و از ابتدای شروع فعالیت دولت تدبیر و امید شاهد جهش قابل توجهی در این زمینه بوده‌ایم به نحوی که تعداد روستاهای برخوردار از گاز در استان به یک هزار و 626 روستا رسیده و در دهه فجر امسال نیز 100 روستای دیگر استان از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس افزود: در زمینه برخورداری روستائیان از مسکن مناسب و مقاوم‌سازی منازل روستایی نیز دولت فعالیت‌های بسیار خوبی انجام داده به طوری که طی سال‌های اخیر تعداد 63 هزار و 800 واحد مسکن روستایی آسیب دیده از حوادثی همچون سیل و زلزله با کمک دولت بازسازی شده و بیش از 144 هزار واحد نیز با اختصاص تسهیلات بسیار کم‌بهره مقاوم‌سازی و نوسازی شده  است. وی تصریح کرد: در زمینه برخورداری روستائیان از خدمات بهداشتی و درمانی نیز هم‌اینک 950 خانه بهداشت در مناطق روستایی استان احداث شده و 400 پزشک خانواده و تعداد قابل توجهی بهیار نیز در مناطق روستایی استان مشغول خدمات‌رسانی هستند.
پاک فطرت ادامه داد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی روستاهای استان فارس فاقذ پزشک مستقر بودند و روستائیان باید برای دریافت کوچکترین خدمات بهداشتی و درمانی به شهرها مراجعه می‌کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی