[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

تشدید فعالیت تیم‌های بازرسی بهداشت در ایام محرم، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تشدید فعالیت تیم‌های بازرسی بهداشت محیط هم‌زمان با آغاز ماه محرم، در مناطق تحت پوشش دانشگاه خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، عبدالرسول همتی دوشنبه 11 شهریور در جمع خبرنگاران، بیان کرد: گروه‌های نظارتی و بازرسی با هدف پیشگیری از بروز بیماری‌های قابل انتقال از آب و غذا و کنترل بهداشتی، به طور مستمر از اماکن اسکان زائران از جمله حسینیه‌ها، تکایا، مدارس و همچنین مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در بین زائران بازدید می‌کنند. 
او افزود: در این مدت ۷۰ تیم نظارتی در شیراز و شهرستان‌ها، فعالیت‌های ویژه‌ای را برای کنترل سلامت مردم بر عهده دارند. 
معاون بهداشت دانشگاه هماهنگی‌های درون‌بخشی و برون‌بخشی، برگزاری دوره‌های آموزش بهداشت ویژه برگزارکنندگان مراسم‌های‌مذهبی، توزیع پیام‌های بهداشتی، نصب بنرهای حاوی پیام‌های مرتبط با رعایت بهداشت و سلامتی را از دیگر اقدامات این معاونت، در این ایام برشمرد. همتی تأکید کرد: تمام افرادی که در تهیه و توزیع مواد غذایی در هیئت‌ها و تکایا، مساجد و خیمه‌های عزاداری فعالیت می‌کنند، ضمن رعایت تمام موازین بهداشت فردی، باید کارت بهداشتی دریافت کنند.
رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با تأکید بر لزوم رعایت بهداشت در محافل و مراسم‌های عزاداری به ویژه در زمان پخت و تهیه غذا، گفت: لازم است از بسته‌بندی و نگهداری مواد غذایی پخته شده در دمای محیط به مدت طولانی بیش از دو ساعت خودداری شود و در صورت لزوم در دمای زیر چهار درجه سانتی‌گراد (دمای‌یخچال) یا بالای ۶۳ درجه (روی شمعک گاز) نگهداری شود.
سیامک شمس در خصوص ظروف عرضه مواد غذایی نذری، افزود: چنانچه امکان شست‌ و شو و گندزدایی ظروف معمولی وجود دارد، از ظروف یک‌بار مصرف به دلایل زیست‌محیطی و آلودگی‌‌هایی که در بهداشت محیط ایجاد می‌کنند، کمتر استفاده شود.
او ادامه داد: چنانچه از ظروف یک‌بار مصرف استفاده می‌شود، باید به نوع ظرف و خصوصیات آن به لحاظ تحمل درجه حرارت توجه شود، برای نگهداری غذای داغ بهتر است از ظروف گیاهی یا آلومینیومی استفاده کنند، برای نوشیدنی‌های سرد، لیوان‌های پلاستیکی شفاف و برای مایعات گرم، لیوان‌های گیاهی یا کاغذی مناسب‌تر است.
شمس با بیان اینکه سامانه تلفنی ۱۹۰ برای رسیدگی به شکایات مردمی همواره فعال است، از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با این سامانه تم

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی