[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

برگزاری پانزدهمین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی درشیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی و تبلیغات مذهبی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) برنامه‌های پیش‌بینی شده برای ایام محرم و صفر این حرم مطهر را اعلام و تشریح کرد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، حجت‌الاسلام احمد سلامی دوشنبه ١١ شهریور در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه طرح جوانان احمدی، یاوران مهدوی توسط ٣٠٠ نفر از دانش‌آموزان متوسطه مدارس شیراز اجرایی می‌شود، گفت: این دانش‌آموزان با گذراندن دوره‌های احکام، خُدام حرم خواهند شد. 
وی افزود: این خُدام نوجوان در قالب هیئت احمدی در روز شهادت علی‌ اکبر به اجرای برنامه می‌پردازند. 
معاون فرهنگی و تبلیغات مذهبی آستان مقدس احمدی و محمدی اجرای طرح فرزندان عاشورایی از امروز در قالب قصه‌گویی و بازی‌های محرمی برای کودکان با همکاری شهرداری در حرم و فرهنگ‌سرا هم اشاره و در این خصوص عنوان کرد: در این طرح معارف امام حسین(ع) از طریق بازی به کودکان آموزش داده می‌شود. 
سلامی برگزاری عصر شعر محرم، تعزیه‌خوانی در دهه دوم محرم، برگزاری مسابقه عاشورا، برگزاری مراسم زیارت عاشورا از اول تا ١٢ محرم، برپایی محافل انس با قرآن و اجرای طرح من تلاوت قرآن را دوست دارم را از دیگر برنامه‌های شاخص حرم مطهر شاهچراغ(ع) در ایام محرم اعلام کرد. 
دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) در فارس نیز در ادامه این نشست از برگزاری پانزدهمین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی مصادف با ششم محرم، جمعه ۱۵ شهریورماه و هم‌زمان با سراسر کشور و ۴۵ کشور دنیا در استان خبر داد و‌ گفت: بزرگترین اجتماع شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم به صورت هم‌زمان از ساعت ۸ و ۳۰دقیقه صبح در ۶ هزار و ۲۰۰ نقطه کشور برگزار می‌شود. 
شاهرخ صبوری افزود: قرائت زیارت نذرنامه رأس ساعت ۱۰ به‌صورت مستقیم از شبکه استانی صدا و سیمای فارس و  از حرم مطهر شاهچراغ (ع) پخش خواهد شد. 
او هدف از برگزاری این همایش را فریاد مظلومیت شیرخواره کربلا و محکوم کردن کشتار کودکان بی‌گناه عنوان کرد و گفت: امسال ۶۰۰ نقطه در فارس پذیرای مادران و شیرخوارگان خواهد بود و بقاع متبرکه حسینیه‌ها و تکایا برای برگزاری این تجمع آماده‌سازی شده است. 
دبیر همایش شیرخوارگان حسینی در فارس سومین حرم اهل‌بیت (ع) را محوریت این همایش‌ها معرفی کرد و گفت: امسال پانزدهم سال برپایی این همایش عظیم است و استان فارس برای ششمین سال متوالی مقام نخست را به خود اختصاص داده است. 
صبوری خاطرنشان کرد: مادران می‌توانند فرزندان خود را با ارسال پیامک به سامانه ۳۰۰۰۸۰۰۲۳۳ ثبت‌نام کنند تا علاوه برنذر فرزند، به عنوان سربازان امام زمان(عج) از سایر برنامه‌های مذهبی در طول سال بهره‌مند شوند. 
وی با اشاره به اینکه امسال با کمک خیران ۸۰ هزار دست لباس دوخته و تهیه شده است، گفت: ۳۵ هزار دست لباس در شهرستان‌های استان توزیع شده و مابقی روز جمعه درب ورودی حرم مطهر احمدبن موسی (ع) توزیع خواهد شد. 
دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) فارس، قرائت سراسری نذرنامه این همایش، برپایی ایستگاه‌های پزشکی رایگان برای ارائه خدمات معاینه و مشاوره پزشکی مادر و کودک، در صحن حرم مطهر شاهچراغ (ع) و برخی از شهرستان‌های استان را از برنامه‌های این همایش عنوان کرد. 
صبوری یادآور شد که خواهران علاقه‌مند می‌توانند با حضور در این مرکز فرهنگی به آدرس شیراز - بلوار سرداران - نبش چهار راه سرداران در آماده کردن و بسته‌بندی لباس‌ها همکاری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی