[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

«مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند، روزنامه شیراز نوین

جلسه علنی صبح روز سه شنبه مجلس شورای اسلا‌می‌با دستور کار بررسی صلاحیت علی‌اصغر مونسان برای وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین بررسی صلاحیت حاجی‌میرزایی برای وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد و در نهایت مونسان و حاجی‌میرزایی توانستند رأی اعتماد نمایندگان را به دست بیاورند.
به گزارش ایسنا، دقایقی پیش از آغاز جلسه علنی مجلس، حجت‌الاسلام حسن روحانی به همراه مونسان و حاجی میرزایی و جمعی از اعضای کابینه در جلسه مجلس حضور پیدا کردند و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلا‌می‌ به آن‌ها خوش آمد گفت.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، رضا رحمانی وزیر صنعت،‌ محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور،‌ بیژن زنگنه وزیر نفت،  جوادآذری جهر‌می‌ وزیر ارتباطات، محمد اسلا‌می ‌وزیر راه، جمشید انصاری و جنیدی نیز در مجلس حاضر شدند.
رئیس‌جمهور در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی به مدت نیم‌ساعت فرصت دفاع از وزرای پیشنهادی خود را خواهد داشت که در این فرصت شرایط امروز کشور را نیز به عنوان شرایطی پیچیده‌ که نیاز به نقش آفرینی سه قوه و سایر ارکان کشور دارد، تشریح و تأکید کرد: استراتژی ما بر دو پایه مقاومت داخلی و دیپلماسی فعال مبتنی بود؛ زیرا بدون مقاومت و دیپلماسی مسیر ما دشوار خواهد شد.
وی در بخشی از سخنانش خطاب به نمایندگان مجلس گفت: شما نمایندگان حامیان اصلی دولت هستید، چون شما به وزرا و هیئت دولت رأی اعتماد دادید. با کمک شما هست که در این روزهای سخت ما ‌می‌توانیم با وحدت از این مشکلات عبور کنیم. آنچه که من ‌می‌خواهم بگویم این است که مقاومت ملت ایران پیروزی به دست آورده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی