[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

فارس جایگاه ویژه در کسب و کارهای اینترنتی دارد، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: استان فارس جایگاه ویژه ای و مناسبی در بخش کسب و کارهای اینترنتی در کشور دارد اما مشکلاتی برای فعالان در این بخش‌ها ‌وجود دارد که آنها را آسیب‌پذیر کرده است.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، یلدا راهدار در نشست تخصصی چالش‌های‌ کسب و کارهای اینترنتی که با حضور فعالان این بخش در استان در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: پیامد منفی این موضوع عدم دسترسی فعالان واقعی به سهم خود در بازار کسب و کار اینترنتی است.
وی افزود: برخی از مشکلات ما ملی است اما تلاش ما در کمیسیون فناروی، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس برای به حداقل رساندن و یا رفع معضلات در استان فارس است.
راهدار اظهارداشت: مهم‌ترین مشکلات تجارت اینترنتی مسایلی از جمله فقدان زمینه‌های‌حقوقی، محدودیت‌های‌خطوط ارتباطی و دسترسی به اینترنت، صادرات، مبادلات مالی و مسایل فرهنگی است که باید برای هر بخش به راهکار عملیاتی تدوین شود.
وی اضافه کرد: این درحالی است که در پایش فضای کسب و کار استان، مؤلفه دسترسی به اینترنت جز مؤلفه‌های ‌مثبت در استان شناخته شده است اما این به معنای عدم توجه به این مسئله نیست.
راهدار با اشاره به برگزاری نشست تخصصی چالش‌های ‌کسب و کارهای اینترنتی در اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: این نشست‌ها ‌با هدف بررسی و احصا مشکلات و معضلات در حوزه‌های‌کسب و کارهای اینترنتی با حضور فعالان این بخش برگزار می شود که تا آخر امسال چند نشست دیگر نیز برنامه‌ریزی شده است.
 برداشتن گام‌های اساسی در حوزه فرهنگ‌سازی تجارت الکترونیک 
مهرداد سهرابی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس نیز با اشاره به اهمیت چابکی در سازمان‌هایی همچون مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت: با توجه به وضعیت ایران در بحث تجارت الکترونیک، برداشتن گام‌های اساسی در حوزه فرهنگ‌سازی، زیربنای حقوقی، قانونی و زیرساخت‌های فنی مورد نیاز ضروری است. وی بیان کرد: از تجارت الکترونیک به عنوان یک تسریع‌‌کننده مطمئن در افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی نام برده می‌شود و این موضوع مهم از مباحثی است که همواره در بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی لزوم توجه به آن مورد تأکید قرار گرفته است. سهرابی اظهارداشت: اصلاح قوانین و مقررات و تنظیم ضوابط جهت رفع دغدغه‌های‌کسب و کارهای نوین و پیشبرد آنها بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: فضای کسب و کار همواره در حال دگرگونی و تحول بوده است و در ساليان اخير اين تحولات سرعت فزاينده‌ای يافته است و در همین راستا بایستی جهت رفع موانع موجود کسب و کارهای نوین  اقدام به برنامه‌ریزی دقیق، منسجم و راهبردی در کشور شود.
در این نشست تخصصی فعالان بخش خصوصی فعال در حوزه کسب و کارهای اینترنتی در استان به بیان مسایل و مشکلات خود در این حوزه پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی