[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

ورود تجار فارس به بازار هند، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان و رئیس جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس گفت: صادرکنندگان استان فارس نقش مهم و پررنگی در صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس دارند اما علی‌رغم تأثیرگذاری در بازار این کشورها، استان‌هایی که به مراتب فاصله جغرافیایی زیادی نیز با کشورهای خلیج‌فارس دارند مسئولیت اتاق‌های مشترک را برعهده دارند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، خسروفروغان در جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، با انتقاد از اینکه صادرکنندگان فارس در هیچ یک از اتاق‌های مشترک این کشورها جایگاه درخورشأنی ندارند، بیان کرد: صادرکنندگان استان باید در اتاق مشترک پنج کشور که بیشترین تجارت و مراودات اقتصادی استان با آنهاست، عضو و فعال شوند.
وی اظهارداشت: اتاق‌های مشترک ظرفیت‌های خوبی برای تقویت و گسترش مراودات اقتصادی با کشورهای مختلف است که برای تجار با اصالت ما یک ظرفیت است لذا پویایی صادرکنندگان ما در این اتاق‌ها موضوع حائز اهمیتی است.
فروغان همچنین در خصوص بازار کشور هند هم اضافه کرد: کشور هند بازار بسیار خوب برای تجار استان فارس است که فرصت تجارت با این کشور بسیار گسترده است و ما به زودی میزبان رایزن اقتصادی سفارت ایران در هند خواهیم بود تا بتواند ابعاد مختلف تجارت با این کشور را برای تجار ما تبیین کند.
وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم دردوره جدید کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی بتواند تأثیرگذاری و نقش مهم خود را در بخش بازرگانی و تجارت خارجی استان ایفا کند.
هادی حنایی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس نیز گفت: موضوع مهم اعزام هیئت‌های تجاری نیز باید در دستور کار کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق قرار داشته‌باشد ضمن اینکه انتظارها از این کمیسیون این است که که خروجی آن در رفع مشکلات صادرات و صادرکنندگان استان قابل لمس باشد.
در این جلسه برنامه‌های پیشنهادی کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی مطرح و مورد تبادل نظر قرار گرفت که در صورت تصویب در جلسه کمیسیون توسط اعضا؛ اولویت‌بندی و دنبال شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی