[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

۱۲ روز در کربلا میزبان عزاداران حسینی هستیم ، روزنامه شیراز نوین

مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) از آماده‌سازی این موکب برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین خبر داد و گفت: به یاری خدا امسال 12 روز در کربلای معلی به زائران خدمت‌رسانی خواهیم کرد.
به گزارش کمیته روابط عمومی و امور بین‌المللی موکب احمدبن‌موسی(ع) مسعود راستی، مدیر اجرایی موکب امروز، 13شهریورماه در جمع خبرنگاران از آماده‌سازی این موکب برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین خبر داد و گفت: امسال مانند سال گذشته موکب احمدبن موسی(ع) در خیابان روضتین کربلای معلی برپا خواهد شد.
وی با بیان اینکه تلاش کردیم تا نواقص و مشکلاتی که در سال گذشته وجود داشت را برطرف کنیم،‌ افزود: در این راستا با همت خادمان موکب احمدبن موسی(ع) تمام پتوها و کیسه خواب‌ها شامل 7 هزار کیسه خواب و 25 هزار تخته پتو را شسته و خشک و بسته‌بندی کردیم که این کار 25 روز به طول انجامید. راستی با تصریح اینکه لوله‌های زنگ زده موکب را تراشیده و رنگ‌آمیزی کردیم، گفت: سال گذشته در محل برپایی موکب مشکل قطعی آب داشتیم که امسال با توافقی که با صاحب زمین انجام دادیم، یک چاه عمیق در زمین موکب ایجاد کردیم تا مشکل آب نداشته و بتوانیم هم از آب شرب شهری و هم آب چاه استفاده کنیم که این کار به خصوص در ایام شلوغی کربلا و زمانی که آب کربلا قطع می‌شود، بسیار مؤثر خواهد بود. مدیر اجرایی موکب احمدبن‌موسی(ع) اظهار کرد: همچنین با توجه به اینکه ایام اربعین امسال، فصل گرماست و باید آب و یخ بهداشتی را به دست زائران اربعین برسانیم، یک دستگاه یخ‌ساز را از کارخانه یخ‌سازی ارومیه خریداری کردیم که روزانه 100 قالب یخ 25 کیلویی را می‌سازد و یک کانکس سردخانه هم برای دپوی یخ فراهم کردیم که 370 قالب یخ را نگه‌داری می‌کند. وی با بیان اینکه علاوه بر این‌ها سهمیه‌بندی کمیته‌ها و تعداد نفرات آن‌ها معین شده است، گفت: جلسه نهایی مسئولان موکب در روز یکشنبه، 17شهریورماه با حضور سردار غیب‌پرور، مدیرعامل موکب و اعضای کمیته‌ها برگزار شده و جمع‌بندی نهایی در آنجا اعلام می‌شود.
راستی، زمان آغاز فعالیت موکب را اواخر شهریورماه جاری اعلام کرد و گفت: از 10 روز قبل از اربعین حسینی خدمت‌رسانی موکب به زائران آغاز و تا دو روز بعد از اربعین هم ادامه خواهد داشت و جمعاً 12 روز در کربلای معلی به زائران حسینی خدمات ارائه خواهیم کرد. مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) با بیان اینکه ظرفیت موکب هم در سال‌جاری 10 هزار نفر پیش‌بینی شده است، گفت: همچنین سه وعده غذایی روزانه و اسکان را به زائران اربعین در موکب ارائه خواهیم داد. وی به فعالیت دفتر موکب احمدبن موسی(ع) در حرم شاهچراغ(ع) اشاره کرد و گفت: خیران و مردم نیک‌اندیش فارس می‌توانند نذورات خود را برای کمک به موکب به دفتر موکب در حرم شاهچراغ(ع) تحویل دهند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی