[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

از روند کنونی راضی نیستم، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین تکریم و معارفه مدیران شهرداری شیراز ظهرچهارشنبه در سالن همایش شهر شیراز برگزار شد. شهردار شیراز در این مراسم گفت: وقت تغییر برای رسیدن به خواسته‌های‌مان فرارسیده است و باید در راستای جلب رضایت مردم گام‌های‌ اساسی برداریم. حیدر اسکندرپور با تشکر از همه مدیرانی که در مجموعه شهری به خدمت‌رسانی همت گماشته‌اند خاطر نشان ساخت: در این مدت اختلاف‌نظرهایی وجود داشته است و به عنوان شهردار شیراز در میانه راه حس کردم که پروژه‌های‌ عمرانی باید با سرعت بیشتری پیگیری شود.
وی افزود: در این مدت اختلاف‌نظرهایی وجود داشته است ولی نکته مهم این است که مجموعه شهرداری مجری اجرای مصوبات شورا است و در زمانی که یک مصوبه به تصویب شورا رسید باید در مسیر اجرایی شدن قرار گیرد. شهردار شیراز با اشاره به اقداماتی که طی این دوسال به سرانجام رسیده خاطر نشان ساخت: در سال اول و دوم فرصتی برای آغاز پروژه‌های‌جدید در اختیار نداشتیم و باید پروژه‌های‌نیمه کاره را برای بهره‌برداری مردم به سرانجام می‌رساندیم. هم اکنون فرصتی فراهم شده و باید در راستای تحقق پروژه‌های‌ انسان‌محور گام‌های‌اساسی برداشته شود. 
مهندس اسکندرپور باابراز نگرانی پیرامون عملیات‌های ‌نیمه‌تمام افزود: در طی این سال‌ها اقدامات زیادی انجام شده اما به صراحت اعلام می‌کنم که تا حد مطلوب فاصله زیادی داریم و از روند کنونی راضی نیستم. در نظر داشته‌باشیم که برای مردم پیشینه و سوابق یک مدیر اهمیت چندانی ندارد و اقشار عمومی جامعه به خروجی عملکرد مدیران نگاه می‌کنند. وی گفت: به استقلال شهرداران احترام می‌گذارم و در عین حال با هیچ کسی تعارف ندارم. همه معاونت‌ها باید پیرامون عملکرد حوزه‌شان پاسخگو باشند و انتظار دارم در پایان شهریورماه گزارش جامع و کاملی در خصوص وضعیت پروژه‌ها ارایه شود.
شهردار شیراز در ادامه خاطر نشان ساخت: صادقانه بگویم که باید چند مدیر از نیروهای جدید وارد مجموعه شهرداری می‌کردم اما بنابردلایلی ترجیح دادم تا به مدیران شهرداری فرصت دوباره بدهم. همه ما باید در نظر داشته‌باشیم که دوران آزمون و خطاها به سر آمده و اینک فصل ان رسیده است تا بهترین خدمت‌رسانی‌ها به مردم در دستور کار قرار گیرد. 
همچنین مدیرانی که به کار گرفته شده‌اند باید قدر این اعتماد را دانسته و به نحو شایسته‌ای خدمت‌رسانی را در دستور کار خود قرار دهند. مهندس اسکندرپور با اشاره بر اولویت شهرداری که بر پایه مردم‌مداری و تکریم ارباب‌رجوع بنا شده، گفت: شهردار شیراز در روز اول آغاز به کار به مستخدمان و نگهبانان و همه اقشار شریف و زحمتکش شهرداری پیش سلام بود و زحمات آنها را ارج نهاد. به همین دلیل صراحتاً به همه اعضا و ارکان شهرداری اعلام می‌کنم که باید در راستای تکریم مردم قدم‌های ‌اساسی برداشته و مردم از رفتار آنها گلایه‌مند نباشند.
در ادامه این آیین نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در هر سازمانی فرآیند تغییرات لازمه پویایی و بهبود کیفی امور است و هر جامعه‌ای برای شکوفایی و پیشرفت به تغییر احتیاج دارد.ابراهیم صبوری افزود: شورای اسلامی شهر شیراز تمامی اختیارات را برای عزل و نصب مدیران در اختیار شهردار قرار داده و علی‌رغم شایعات مطرح شده مجموعه شورا هیچ دخل و تصرفی در این گونه اقدامات نداشته و نخواهد داشت. نقش شورا فقط نظارتی است و مدیران باید پاسخگوی شهردارمحترم باشند و شهردار هم در مقابل شورا ملزم به پاسخگویی است. 
مجموعه شورای شهر هم باید در نهایت پاسخگوی نیازهای عمومی جامعه باشند. وی با اشاره به فعالیت‌های‌ انجام گرفته در حوزه‌های‌ عمرانی گفت: سرعت و کیفیت مهم‌ترین نکاتی هستند که باید در زمان اجرای پروژه‌ها مدنظر قرار گیرند. در نظر داشته باشیم طولانی شدن فرآیندهای اجرایی باعث از بین رفتن حلاوت پروژه در میان مردم می‌شود. همچنین در کنار سرعت و کیفیت باید انضباط مالی و شفافیت را در دستور کار قرار داد. نائب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به شعار شورا گفت: ما با شعار شفافیت به میدان آمده‌ایم و نباید به بهانه ارزان شدن یک پروژه به سراغ پیمانکاران ناتوان برویم، چرا که تعویض مکرر پیمانکاران در یک پروژه منجر به تأخیر و تحمیل هزینه‌های‌ اضافی می‌شود. به همین دلیل باید از مجموعه‌های ‌با تجربه‌ای استفاده کرد که قبلاً امتحان خود را پس داده‌اند.
در ادامه این ایین سخنگو و عضو شورای شهر شیراز گفت: از شهرداران جدید شیراز انتظار داریم از کارهای پراکنده اجتناب ورزیده و هماهنگی  و انسجام بیشتری میان مناطق مختلف شکل گیرد.سعیدنظری افزود: از نیروهای باتجربه مجموعه انتظار می‌رود به مدیران مستعد جوان تجربیات ارزشمند خود را منتقل ساخته و امیدواریم با جایگزینی‌های ‌انجام شده نتیجه بهتری بگیریم. وی با اشاره به اهمیت تکریم سرمایه‌گذاران خاطرنشان ساخت: نباید سرمایه‌گذاران را با معطل کردن و برچسب‌های ‌ناپسند آزرده‌خاطر ساخت؛ بلکه همه مدیران وظیفه دارند از توانمندی‌های‌ آنان به شکل شایسته‌ای بهره‌برداری کنند. عضو شورای شهر شیراز در ادامه گفت: در حوزه ورودی‌های ‌شهر و فضا‌سازی‌های ‌شهری به ساماندهی بیشتری نیاز داریم و امیدواریم در بافت فرسوده که به پایان عمر خود نزدیک شده شاهد اتفاقات بهتر و بیشتری باشیم. 
همچنین معضل ترافیک شیراز به صورت لاینحل باقی مانده و برای آسایش مردم باید با کمک کارشناسان اقدامات اساسی صورت گیرد. نظری با اشاره به اهمیت رویکردهای تبلیغاتی گفت: باید از رسانه‌ها به صورت انسجام یافته حمایت‌های ‌مادی و معنوی بیشتری صورت گیرد تا آنها نیز در روند آشنایی مردم با اقدامات شهرداری‌ها مثمرثمر واقع شوند. وی در پایان خواستار جدی گرفته شدن یاوران شورا و استفاده همه جانبه از ظرفیت‌های‌آنها شد.
شایان ذکر است مهندس اسکندرپور در حکمی اسماعیل صالحی را به سمت معاون فنی و عمرانی، محمودرضا مهرجهانیان را به سمت سرپرست شهرداری منطقه یک، مسعود طهماسبی را به سمت سرپرست شهرداری منطقه سه، اصغر سروی را به سمت سرپرست شهرداری منطقه چهار، فرود بذرافشان را به سمت سرپرست شهرداری منطقه پنج، حمیدرضا اسماعیلی را به سمت سرپرست شهرداری منطقه شش و سعید معصومی را به سمت سرپرست شهرداری منطقه هفت منصوب کرد. اسماعیل‌صالحی پیش از این شهردار مناطق چهار، شش، هفت و یازده شیراز، شهردار شهرهای آباده، گناوه و بندر دیر، معاون فنی شهرداری‌های‌استان بوشهر، مسئول عمران فنی شهرستان دشتی و معاون فرماندار شهرستان آباده بوده و هم اکنون از سوی شهردار شیراز به عنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز منصوب شد.
محمودرضا مهرجهانیان پیش از این شهردار منطقه چهار، معاون فنی و شهرسازی منطقه چهار، معاون منطقه شش، معاون منطقه یک، معاون منطقه سه، معاون منطقه هفت و مسئول امور مناطق معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز بوده و هم اکنون از سوی شهردار شیراز به عنوان سرپرست شهرداری منطقه یک منصوب شد. مهندس مسعودطهماسبی پیش از این شهردار منطقه پنج شیراز، شهردار صدرا، معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری شیراز، شهردار سعادت‌شهر، عضو هیئت مدیره همیاری شهرداری‌های‌استان فارس و مشاور شورای اسلامی استان فارس بوده است و هم اکنون با حکم مهندس اسکندرپور به سمت سرپرست شهرداری منطقه سه شیراز منصوب شد.
مهندس اصغر سروی پیش از این شهردار منطقه شش و معاون فنی و شهرسازی منطقه هفت بوده است. سروی هم اکنون از سوی شهردار شیراز به عنوان سرپرست شهرداری منطقه چهار شیراز منصوب شد. دکتر فرود بذرافشان پیش از این شهردار منطقه سه شیراز و عضو هیئت علمی دانشگاه بوده و هم اکنون با حکم شهردار شیراز به سمت سرپرست شهرداری منطقه پنج شیراز منصوب شد.
دکتر حمیدرضا اسماعیلی پیش از این شهردار منطقه یک شیراز، شهردار خرامه، معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شیراز و شهردار منطقه ده شیراز بوده و هم اکنون با حکم مهندس اسکندرپور به سمت سرپرست شهرداری منطقه شش شیراز منصوب شد.
مهندس سعید معصومی پیش از این رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز بود و هم اکنون با حکم شهردار شیراز به سمت سرپرست شهرداری منطقه هفت شیراز منصوب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی