[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

علی معلم از دنیا رفت، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: علی معلم تهیه‌کننده و مدیرمسئول و صاحب امتیاز مجله «دنیای تصویر» از دنیا رفت.
علی معلم روز گذشته به دلیل ایست قلبی از دنیا رفت.
سایت دنیای تصویر در اطلاعیه‌ای نوشت:
«خانواده «دنیای تصویر» پدرش را از دست داد
سینما به ما یاد داده که زندگی یعنی لحظات توامان شادی و غم، ولی هرگز فکر نمی‌کردیم روزی برسد که قرار باشد بدترین خبر ممکن را در «دنیای تصویر» منتشر کنیم. دقایقی قبل، علی معلم، مدیرمسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، بنیان‌گذار جشن سینمایی تلویزیونی حافظ، مدرس، مجری و برنامه‌ساز و تهیه‌کننده‌ سینما در سن 54سالگی و در پی حملۀ قلبی، دار فانی را وداع گفت.
علی معلم سال 1341 در دامغان متولد شد. در رشته‌ سینما تحصیل کرد، در دهه‌ شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد و در سال 71 با تأسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد.
معلم که به واسطه‌ تولید و اجرای برنامه‌هایی چون «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و... به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تأسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ سینمای کشور افزود.
فعالیت معلم فقط به عرصه‌ مطبوعات و رسانه‌ها محدود نمی‌شد. «شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» از جمله تجربیات موفق او در مقام تهیه‌کنندگی بود. دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت‌هایش در عرصه‌ فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر از عناوین متعدد او به شمار می‌رفت.
گرچه هنوز نتوانسته‌ایم این خبر تلخ را باور کنیم،  درگذشت علی معلم را به خانواده‌ فرهنگ و هنر ایران تسلیت می‌گوییم.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی