[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رسیدگی به تخلف باغشهرها در شعب ویژه ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
 رئیس کل دادگستری استان فارس از پاکسازی کامل  اطراف حرم شاهچراغ در امرخرید وفروش مواد مخدر ودیگر فعالیت متخلفان خبرداد وگفت: این طرح در دو فاز اجرایی در دهه اول محرم اجرا و پاکسازی مستمرعملیاتی کامل آن در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین، روز گذشته حجت الاسلام عبدالکاظم موسوی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در خطاب به مسئولان اجرایی اظهارداشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و معرفی شیراز به عنوان سومین حرم اهل‌بیت (ع) در ایران اسلامی از مسئولان انتظار می رود اطراف اماکن مقدس، حرم‌ها و حرم‌مطهر شاهچراغ (ع) برای زائران و از وجود متخلفان امن باشد که به همین منظور اطراف حرم مقدس از وجود متخلفان ومواد‌فروشان پاکسازی خواهد شد.
باغ‌شهرهای متخلف مصادره می‌شوند
وی با اشاره به برخی از باغ‌شهر‌هایی که در آن‌ فساد و تخلفاتی انجام می‌شود به‌جای پلمپ مصادره خواهند شد، افزود: این مهم به طور جد در دستور دادگستری استان قرار خواهد گرفت، زیرا این دسته از فسادها موجبات جریحه‌دار شدن احساس عموم و نارضایتی مؤمنان به همراه خواهد داشت.
رئیس کل دادگستری فارس با هشدار و تأکید جدی در خصوص تخلفات باغشهر‌ها در سطح شهر شیراز و اطراف این کلانشهر گفت: با مذاکرات انجام شده با محاکم کیفری ۲ و محاکم تجدیدنظر، این موضوع به صورت ویژه در شعب اختصاصی در دستور کار قرار دادیم.
حجت الاسلام موسوی در ادامه با اشاره به ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، گفت: موضوع امر به معروف و نهی از منکر باید همگانی شود و همگان نفع کنند. موسوی خواستار اجرایی شدن بیشتر امر به معروف و نهی از منکر در سازمان‌ها و ادارت شد و گفت: این موضوع بایستی از سوی مدیران مربوطه جدی گرفته شود و به زودی این روند در تمامی استان سوق داده می‌شود.
سلیمان مهدوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس هم از ساماندهی اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع) شد و گفت: فروش لباس‌های نامناسب در فروشگاه‌های ‌اطراف حرم زیبنده این شهر نیست.
وی با انتقاد از عدم حضور مدیران در جلسات امر به معروف و نهی از منکر، گفت، مطالبات بایستی از اول از سوی سازمان‌ها انجام و بعداً اجرا شود. مهدوی اشاره‌ای به پلمپ باغ‌ها و کافی‌شاپ‌ها در برخی محلات از جمله قلات اشاره کرد و گفت: ترویج امر به معروف و نهی از منکر بایستی به‌صورت گسترده و جامع انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی