[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

جاده‌های بدون پاسگاه ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی فارس خواستار تسریع در شناسایی و ساماندهی نقاط حادثه‌خیز استان شد. به گزارش ایسنا منطقه فارس، سردار رهام بخش حبیبی عصر سه‌شنبه ١٢ شهریور در کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل و موانع رانندگی استان، بیان کرد: اگرچه درون شهرها و جاده‌ها اقدمات خوبی انجام شده اما فعالیت‌ و تحرکات در جاده‌ها بیش از شهر است. وی افزود: علی‌رغم انجام اقداماتی در جاده‌ها، اما جاده همان جاده است و اگر کاری انجام شده، با نواقص زیاد همراه بوده است.  فرمانده انتظامی فارس ادامه داد: جاده می‌سازیم اما هنوز پاسگاه آن راه نیفتاده؛ یا پاسگاه راه‌اندازی می‌شود اما جلوی این پاسگاه از ایمنی برخوردار نیست. حبیبی با تأکید بر اینکه مسائل ایمنی باید در همه پروژه‌ها و پیمان‌ها رعایت و اعمال شود، اضافه کرد: به عنوان مثال؛ پاسگاه پلیس راه ساخته شده اما جلوی آن دو کشته داده‌ایم. وی خاطرنشان کرد: بعضی تصادفات در جاده‌ها منجر به آتش‌سوزی می‌شود و از آنجایی که امکان استقرار ماشین‌آلات آتش‌نشانی وجود ندارد، لذا ضرورت دارد که تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شود. محمدجواد مرادیان، رئیس اورژانس فارس نیز در ادامه این جلسه به تشریح تحقیق و بررسی انجام شده از روند فوتی‌های ناشی از حوادث جاده‌ای و شهری تا سال ١٤٠٠ در استان پرداخت و گفت: برابر با تحقیقات انجام شده پیش‌بینی روند مرگ در حوادث ترافیکی استان تا سال ١٤٠٠، کاهشی است؛ البته برآورد محققان ما بر کاهش تعداد متوفیان در شهرها است اما احتمالاً با افزایش تعداد تصادفات جاده‌ای طی سال‌های آینده مواجه خواهیم بود. 
وی به مأموریت‌های اورژانس استان طی پنج ماه گذشته هم اشاره و از افزایش ٤درصدی مأموریت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: علی‌رغم کاهش مصدومان سرپایی در مأموریت‌ها اما در بستری مصدومان با افزایش رو‌به‌رو بوده‌‌ایم. رئیس اورژانس فارس گفت: گزارش مأموریت‌های اورژانس استان طی پنج ماهه گذشته حاکی از شدت تصادفات و افزایش تعداد مصدومان دارد. مرادیان همچنین عنوان کرد: اورژانس کشور سامانه پیشرفت مجهز به جی‌پی‌اس راه‌اندازی کرده که تلاش ما نیز بر راه‌اندازی آن در همه نقاط استان است. 
رئیس اورژانس فارس یادآور شد: بیشترین حجم تصادفات ترافیکی پنج ماهه اول امسال مربوط به محورهای باجگاه و زیباشهر، گویم به دوکوهک، شیراز سپیدان و شیراز-کوار بوده است.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی