[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

برخورد قانونی و قاطع با رفتارهای پرخطر در رانندگی، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس بر لزوم برخورد قانونی و جدی با رفتارهای پرخطر در رانندگی این امر را بر کاهش حوادث رانندگی تأثیرگذار دانست. 
به گزارش ایسنا منطقه فارس دکتر عنایت‌الله رحیمی در جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح جاده‌ای استان فارس تأکید کرد: برای افرادی که در حین رانندگی مشروبات الکلی یا موادمخدر مصرف کرده یا تخلفات حادثه‌ساز مرتکب می‌شوند باید مجازات‌های سخت نظیر محرومیت از رانندگی در نظر گرفت تا بازدارندگی کافی داشته‌باشد. وی با بیان اینکه مشخصات فنی در حوادث ترافیکی به درجات راه‌ها متفاوت است، تأکید کرد: باید به تناسب راه‌ها سرعت خودروها تنظیم شود و انسان رعایت این موضوع را در نظر داشته‌باشد. رحیمی افزود: بیشترین واژگونی خودروها در محورهای رفت و آمد از جمله محور شیراز- اصفهان رخ می‌دهد که باید معایب بزرگراه شیراز اصفهان شناسایی شود. استاندار فارس با اشاره به اینکه محور شیراز- اصفهان از محورهای استاندارد استان به‌شمار می‌رود، افزود: متأسفانه شاهد بیشترین وقوع سوانح رانندگی که نشان از غفلت رانندگان است، هستیم . 
رحیمی با این عنوان که هر کدام از ما، قانون‌گذار وظایف هستیم و باید به افزایش پلیس‌راه‌ها تلاش کنیم، خواستار همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری در این زمینه شد. 
وی همچنین از تجهیزات پلیس راه‌ها در زمینه خودرو، در قالب تأمین خودرو سخن گفت و نوسازی حمل و نقل جاده‌ای، تولید خودروی استاندارد را از مهم‌ترین فعالیت‌ها عنوان کرد. استاندار فارس با اشاره به اینکه توسعه و اصلاح جاده‌ها که در اختیار راه و شهرسازی است در استان رشد بسیار چشمگیر داشته است، کنترل راه‌ها، فرهنگ‌سازی و فعالیت قوانین و مقررات را از اهم برنامه‌ها و اقدامات پیشگیری ارتقای ایمنی جاده‌های استان بیان کرد. 
رحیمی عنوان کرد: استفاده از منابع بیمه‌ها در تکمیل و ایمن‌سازی جاده‌‌ها نیازمند تفاهم‌نامه ملی و کمک به مجامع پلیس و رفع نقاط پرحادثه‌خیز و ... است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی