[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

خدمات‌رسانی ۷ مرکز تخصصی دندانپزشکی با تعرفه دولتی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به راه‌اندازی هفت مرکز تخصصی دندانپزشکی با تعرفه دولتی گفت: از مهم‌ترین این مراکز که طی یک سال اخیر راه‌اندازی شده، مرکز شبانه‌روزی دندانپزشکی قطب‌الدین در محل سابق بیمارستان سوختگی قطب‌الدین است.
دکتر «کوروش افشین پور» در گفت و گو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه هم اکنون در استان فارس بیش ۹۵۰ مطب و درمانگاه دندانپزشکی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز وجود دارد، اظهارداشت: از این تعداد، ۱۰مرکز آن به صورت تخصصی با تعرفه دولتی وابسته به دانشگاه، خدمات دندانپزشکی ارائه می‌دهد که هدف از راه‌اندازی آن رعایت توزیع عادلانه خدمات دندانپزشکی در سطح شهر است.
این دندانپزشک با اعلام اینکه بر اساس آمارها وضعیت سلامت دهان ودندان مردم استان فارس و شهر شیراز در مقایسه با دیگر استان‌های‌کشور از رتبه بالاتری برخوردار است، افزود: با تلاش‌هایی که در گذشته صورت گرفته و همچنان ادامه دارد، هم اکنون هزار و هشتصد فارغ‌التحصیل رشته دندانپزشکی در فارس وجود دارد که این تعداد دندانپزشک و مرکز دندانپزشکی برای استان فارس بسیار قابل توجه است. 
دکتر افشین‌پور سلامت دهان و دندان در بین ایرانیان را غیرمطلوب عنوان کرد و گفت: امروز شاهد آن هستیم تعداد کمتری از مردم به سلامت دهان ودندان خود اهمیت می‌دهند؛ با توجه به افزایش قیمت مواد و وسایل دندانپزشکی بیماران و دندانپزشکان با مشکل روبرو شده‌اند، به این معنی که مردم توان پرداخت هزینه‌های‌درمان در بخش خصوصی را ندارند و دندانپزشکان نیز نمی‌توانند تعرفه مناسب دریافت کنند.
او در ادامه به راه اندازی مراکز تخصصی دندانپزشکی برای بیماران خاص اشاره کرد و گفت: هم اینک توانسته‌ایم در استان فارس نه تنها برای اقشار کم درآمد جامعه، بلکه برای بیماران خاص نیز مراکزی راه‌اندازی کنیم تا با تعرفه دولتی این بیماران از خدمات دندانپزشکی برخوردار شوند.
رئیس اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نظارت بر ارائه خدمات غیرمجاز دندانپزشکی را از سوی معاون درمان جدی توصیف کرد و گفت: در سال گذشته تنها در شیراز،۱۲ مرکز تعطیل شد و ۱۵ مورد نیز تذکر دریافت کردند که این موارد شامل مطب‌هایی است که به صورت غیرمجاز فعالیت داشتند و یا در موارد بهداشتی، رعایت لازم را نداشته‌اند. دکتر افشین‌پور از شهروندان خواست برای دریافت هرگونه خدمات دندانپزشکی، تنها به مراکزی مراجعه کنند که دارای مجوز و تابلو باشند و در دام سودجویان با تبلیغ ارائه خدمات ارزان قرا نگیرند، همچنین در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند از طریق سامانه ۱۸۱۹تخلفات را اعلام تا به سرعت پیگیری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی