[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

تأکید دوباره ترامپ بر عدم لغو تحریم‌های ایران در گفتگو با ماکرون، روزنامه شیراز نوین

یکی از سخنگویان کاخ سفید در پیامی عنوان داشت که رئیس‌جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با همتای فرانسوی خود بار دیگر تأکید کرده که تحریم‌ها علیه ایران لغو نمی‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، «جود دیر» از سخنگویان کاخ سفید در توییتی نوشته است: دو رهبر در خصوص لزوم مذاکرات موفق درمورد مالیات بر فروش دیجیتال و مهار اقدامات ایران در تهدید آزادی ناوبری و تجارت در خلیج فارس توافق داشتند.
وی اضافه کرده است: رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر تأکید کرد که در زمان فعلی، تحریم‌ها علیه ایران لغو نمی‌شود. امانوئل‌ماکرون در ماه‌های اخیر برای کاستن از تنش‌ها بین ایران و آمریکا تلاش‌هایی داشته و چندین بار تلفنی با رئیس‌جمهور ایران گفتگو کرده است. گزارش‌هایی هم در خصوص پیشنهاد فرانسه برای ارائه یک اعتبار ۱۵میلیارد دلاری به ایران جهت جبران کاهش فروش نفت به دلیل تحریم‌های آمریکا منتشر شده بود. این پیشنهاد منوط به موافقت آمریکا و صدور معافیت برای خریداران نفت از ایران است. دونالد ترامپ روز چهارشنبه در پاسخ به پرسشی در خصوص شرط ایران برای بازگشت آمریکا به برجام در مقابل آغاز مذاکرات رو در رو گفت: ایران خواهان لغو تحریم‌ها شده ولی چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی