[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

اتصال ریلی؛ خروج از انزوا ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: با حمایت و پشتیبانی دولت می‌توانیم پروژه‌های‌با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰درصد را تا پایان دولت تدبیر و امید تکمیل و افتتاح کنیم.
به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای اداری استان که با حضور دکتر امیری معاون امور مجلس رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهارداشت: دولت در شش سال گذشته اقدامات خوبی را در ادامه تلاش‌های‌دولت‌های‌قبل و اقدامات دولت یازدهم در استان فارس صورت داده است و در هفته دولت امسال 821 پروژه با سه هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار در استان به بهره‌برداری رسید.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که تا پایان سال مالی 98 تعداد زیادی پروژه که مصوب سفر رئیس‌جمهوری نیز بوده‌اند‌ به شرط تصویب و تخصیص اعتبارات لازم بهره‌برداری خواهند رسید، افزود: آزادراه شیراز- اصفهان که مرکز کشور را به جنوب کشور متصل می‌کند و موجب افزایش ایمنی، کاهش تلفات و حفظ محیط‌زیست می‌شود از جمله طرح‌هایی است که می‌توانیم تا سال آینده از آن بهره‌برداری کنیم.
وی شکوفایی اقتصادی مناطق همجوار آزاد راه شیراز- اصفهان و همچنین مبدا و مقصد این محور را از جمله نتایج بهره‌برداری از آن دانست و گفت: انتظار داریم مدیران دولت همراهی و همکاری لازم را به منظوز تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه داشته باشند.
استاندار فارس با اشاره به این که راه آهن شیراز-بوشهر که موجب خروج خطوط ریلی استان از بن‌بست می شود و طرحی ملی است در مرحله فاینانس است و باید با همکاری مدیران دولت، با جابجایی بانک عامل در اجرای آن تسریع شود.
دکتر رحیمی به پروژه راه آهن اقلید-یزد اشاره کرد و با تأکید بر این که این طرح که در مراحل نهایی است موجب کاهش فاصله شمال و جنوب کشور می‌شود، ادامه داد: این پروژه و پروژه محور اقلید به یاسوج که موجب تکمیل مسیر شرق به غرب کشور می‌شود نیازمند تزریق اعتبارات هستند.
نماینده عالی دولت در استان فارس پروژه راه‌آهن شیراز-گل‌گهر را به دلیل انتقال معادن و صنایع از کرمان به فارس، بوشهر و خوزستان دارای آثار اقتصادی قابل توجهی دانست و گفت: این پروژه در فازهای سه و چهار پیشرفت خوبی داشته است و باید با تجدید نظر در پیمانکارپروژه فازهای یک و دو نیز فعال شوند.
وی به خطوط آهن داراب- زادمحمود و سروستان-جهرم- لار- بندرشهید رجایی که دارای کد در قانون بودجه هستند اشاره و تأکید کرد: این پروژه نیازمند توجه ویژه‌ای هستند تا به مرحله بهره‌برداری برسند.
استاندارفارس با بیان این که این استان در زمینه‌های‌ فرهنگی، تاریخی، علمی، کشاورزی، پزشکی، معدنی و تجارت دارای توانمندی‌های‌ ویژه‌ای است، گفت: متأسفانه عدم رعایت عدالت اجتماعی و عدم‌تخصیص اعتبارات مناسب به استان، همچنین قهر طبیعت و این که مدیران نتوانسته‌اند ‌به صورت علمی و اثرگذار مطالبات استان را مطرح و اعتبارات لازم را دریافت کنند موجب شده است که فارس در سال‌های‌گذشه دچار مشکلاتی شده است.
دکتر رحیمی بحران آب، تلفات جاده‌ای و عدم‌سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های‌ استان فارس را از جمله مهم‌ترین مشکلات این استان برشمرد و ادامه داد: خوشبختانه دولت در شش سال  گذشته تلاش‌های ‌قابل‌توجهی برای رفع این مشکلات انجام داده است و باید این تلاش‌های‌استمرار داشته‌باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس به وجود مشکلاتی در حوزه آب در این استان اشاره کرد و افزود: دولت با اجرای پروژه‌های ‌متعددی در حوزه گورآب، بندها، شبکه‌های‌آبیاری و اجرای سدها در زمینه رفع مشکلات فارس تلاش کرده است که برخی از این پروژه‌ها ‌افتتاح شده است و برخی از سدها مانند سدنرگسی، سدهایقر و سدتنگ‌سرخ در مراحل نهایی قرار دارند و باید با تخصیص اعتبارات لازم به بهره‌برداری برسند؛ همچنین ساخت و تکمیل شبکه آبیاری زیردست این سدها نیز در دست اجراست.
وی با بیان این که زیرساخت‌های ‌بهداشت و درمان در استان فارس به ویژه در حوزه تأمین اجتماعی با توجه به ظرفیت‌های ‌این استان نیاز به تقویت و گسترش دارد، گفت: در زمینه نسبت تعداد کارگران به تخت‌های ‌بیمارستانی تأمین اجتماعی استان فارس 50 درصد از میانگین کشوری عقب‌تر است و بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی نمی‌توانند به خوبی از خدمات مراکز درمانی بهره‌مند شوند.
استاندار فارس با اشاره به این که ساخت بیمارستان دوم تأمین اجتماعی شیراز در دستور کار قرار گرفته و زمین مورد نیاز نیز تأمین شده است، اظهارداشت: ساخت این بیمارستان که مورد نیاز اقشار نیازمند و بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی است نیازمند دستورات و همراهی دولت و مدیران مرتبط است.
دکتر رحیمی با بیان این که دو بیمارستان بزرگ دولتی در شیراز در دست احداث است با تأکید بر این که تکمیل این دو پروژه نیازمند توجه ویژه دولت است، گفت: رسیدگی در وضعیت درمان و بیمه جانبازان در سطح استان فارس و کشور نیز باید به شدت مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا با مشکلاتی روبرو هستند و همه ما باید برای رفع این معضلات بکوشیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که مانند جنگ تحمیلی، تحریم‌ها‌ نیز نعماتی برای کشور به دنبال داشته است و کمک می‌کند که ما روی پای خود بایستیم، تصریح کرد: تهدید تحریم قطعاً به فرصتی برای نظام جمهوری اسلامی و مردم تبدیل شده است. وی با اشاره به این که در سال‌جاری شاهد برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهیم بود، اظهارداشت: اتحاد و همدلی در صحنه‌های ‌سیاسی و اجتماعی موجب برگزاری انتخاباتی شکوهمند و ناامیدی دشمنان خواهد شد.
استاندار فارس برگزاری انتخابات گسترده با مشارکت بالای مردم را نیازمند پایبندی به الزاماتی دانست و افزود: زمانی که مردم نماینده سلائق خود را در کاندیداهای مجلس مشاهده کنند با اشتیاق در انتخابات شرکت خواهند کرد و همه مجریان و ناظران وظیفه دارند که بستر این حضور گسترده را فراهم کنند تا شاهد انتخاباتی سالم و با امنیت کامل باشیم.
دکتر رحیمی تأکید کرد: در چارچوب مقررات قانونی تلاش می کنیم فضای باز سیاسی را برای همه نحله‌های ‌فکری و جناح‌های‌سیاسی درون نظام‌جمهوری اسلامی فراهم کنیم تا بتوانند دیدگاه‌های‌خود را در اختیار مردم قرار دهند.
نماینده عالی دولت در استان فارس امنیت و آرامش را نقطه قوت این استان دانست و ادامه داد: در مباحث امنیتی شاهد آرامش و امنیت پایدار و مستمر در سطح این استان هستیم که حاصل همدلی و همراهی اعضای شورای تأمین است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی