[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

ثبت‌نام استخدا‌می ‌دستگاه‌های اجرایی فارس از اواخر شهریورآغاز می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس گفت: آزمون استخدا‌می‌دستگاه‌های اجرایی کشور نیمه دوم آبان‌ماه امسال به صورت هم‌زمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
احمدعلی افکاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، از ابلاغ بخش‌نامه سازمان اداری و استخدا‌می‌کشور برای برگزاری هفتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرای کشور در سال 1398 خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این بخش‌نامه سازمان اداری و استخدا‌می‌کشور به اطلاع داوطلبان می‌رساند که آزمون استخدا‌می‌دستگاه‌های اجرایی کشور در نیمه‌دوم آبان‌ماه 98 به صورت هم‌زمان در سراسر کشور برگزار ‌می‌شود.
وی با بیان اینکه ثبت‌نام داوطلبان از اواخر شهریورماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود، عنوان کرد: هنوز دستگاه‌های اجرایی متقاضی، تعداد استخدامی‌ها و رشته‌های مورد نیاز مشخص نشده است و قبل از شروع ثبت‌نام این اطلاعات از طریق سازمان سنجش منتشر خواهد شد. 
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس افزود: سازمان اداری استخدا‌می‌کشور هر سال با یک محدودیت‌هایی نیازهای دستگاه‌های اجرایی برای جذب نیرو را جمع‌آوری کرده و آزمون استخدا‌می‌را به صورت متمرکز و هم‌زمان برگزار می‌کند.
افکاری با بیان اینکه سازمان اداری و استخدا‌می‌کشور براساس بخش‌نامه‌ای که هر سال ابلاغ می‌کند اقدمات دستگاه‌های اجرایی را ارزیابی می‌کند و دستگاه‌ها برتر را از طریق جشنواره شهید رجایی معرفی می‌کند، تأکید کرد: هر ساله دستگاه‌های اجرایی برتر و مدیران و کارمندان نمونه معرفی می‌شوند که انتخاب دستگاه‌ اجرایی برتر برعهده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است ولی مدیران و کارمندان نمونه از طریق استانداری معرفی می‌شوند. وی با بیان اینکه شاخص‌های انتخاب دستگاه اجرایی برتر متفاوت است و در یک فرایند 4 ماهه این دستگاه‌ها مشخص می‌شوند، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی در دو شاخص عمو‌می‌و اختصاصی ارزیابی می‌شوند و دستگاه‌های که بالاترین امتیاز را کسب ‌کنند در جشنواره مورد تقدیر قرارمی‌گیرند. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس با بیان اینکه در یک فرایند 3 تا 4 ماهه 63 دستگاه اجرایی  فارس مورد ارزیابی قرارمی‌گیرند، عنوان کرد: 5دستگاه اجرایی برتر در مجموع شاخص‌های عمو‌می‌ و اختصاصی، 2 دستگاه اجرایی برتر در شاخص‌های عمومی، 2 دستگاه اجرایی در شاخص‌‌های اختصاصی و تعداد محدودی از دستگاه‌های اجرایی (3 یا 4 دستگاه اجرایی) که اقدامات برجسته در موضوعات خاص انجام داده باشند در این جشنواره مورد تقدیر قرارمی‌گیرند. وی با اشاره به دستگاه‌هایی که در شاخص عمو‌می‌و اختصاصی بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند، افزود: امسال در گروه دستگاه‌های «حمایتی، بهداشتی، سلامتی» به دلیل نزدیک بودن امتیاز دو دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه علوم پزشکی فسا، در گروه «زیربنایی و تولیدی» اداره کل استاندارد فارس، در گروه «عمومی، اجتماعی و قضایی» اداره کل اقتصاد و امور دارایی و در گروه «علمی، فرهنگی و آموزشی» اداره کل حج و زیارت استان فارس و از بین شرکت‌ها شرکت برق منطقه‌ای فارس مورد تقدیر قرار گرفتند. افکاری افزود: در «شاخص‌های عمومی» شرکت آبفای روستایی استان فارس و اداره کل ثبت احوال فارس و در «شاخص‌های اختصاصی» شرکت سها‌می‌عمران شهر جدید صدرا و اداره کل راه و شهرسازی استان فارس مورد تقدیر قرار گرفتند. وی گفت: در بعد اقدامات برجسته در شاخص «اشتغال و سرمایه‌گذاری» اداره کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، در شاخص «فعالیت‌های عمرانی» اداره کل راه ‌آهن فارس، در شاخص «اقتصاد مقاومتی» سازمان جهاد کشاورزی فارس و در شاخص «ارتقاءسطح رفاه اجتماعی» اداره کل بهزیستی فارس انتخاب و تقدیر شدند. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس با بیان اینکه مجموعه عملکرد دستگاه اجرایی از پایین‌ترین رده سازمانی تا مدیر سبب انتخاب دستگاه اجرایی برترمی‌شود، تأکید کرد: در جشنواره شهید رجایی دستگاه‌های اجرایی برتر معرفی می‌شوند و مدیران به عنوان نماینده دستگاه اجرایی لوح تقدیر دریافت می‌کنند. وی گفت: استانداری برای انتخاب مدیران و کارمندان نمونه شاخص‌های خود را دارد و ما هیچ دخالتی در این موضوع نداریم و وظیفه ما انتخاب دستگاه اجرایی برتر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی