[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

عملکرد دیسپاچینگ منطقه جنوب کشور تشریح شد ، روزنامه شیراز نوین

شرکت برق منطقه‌ای فارس از شرکت‌های ‌زیرمجموعه شرکت توانیر است که مسئولیت تأمین و جابجایی انرژی الکتریکی مطمئن مورد نیاز مشترکین خود رادر سطح استان‌های فارس و بوشهر بر عهده دارد و درجهت دستیابی به این مهم، براساس نقشه استراتژی، سیاست‌ها‌ و راهکارهای از پیش تدوین شده را  به‌منظور نیل به مقاصد فوق، سرلوحه فعالیت‌های ‌این شرکت دارد.
به گزارش روابط عمو‌می‌شرکت برق منطقه‌ای فارس مهندس حمزه روغنیان معاون بهره‌برداری این شرکت، ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت شرکت و سایر همکارانش در جهت دستیابی وتحقق  اهداف صنعت برق کشور، به بیان عملکرد دیسپاچنگ منطقه جنوب کشور در سال 1397 پرداخت.
وی گفت: بدون تردید یکی از صنایع توسعه یافته در سالیان گذشته صنعت برق است و انرژی برق یکی از مهم‌ترین پدیده‌های‌ صنعتی در جهان امروز به شمار رفته است که همواره مردم به آن نیاز مند ‌می‌باشند، بنابراین شرکت‌های‌برق منطقه‌ای در راستای اهداف از پیش تعیین شده، تمام توان و امکانات خودرا  به‌کار گرفته و به‌منظور برقراری رفاه هر چه بیشتر هموطنان، ازهیچ کوششی فروگذار نمی‌نمایند. 
معاون بهره‌برداری برق فارس به و ظایف کلی دیسپاچینگ اشاره کرد و افزود: پایش، نظارت، کنترل و حفظ پایداری و بهره‌برداری بهینه از شبکه انتقال و فوق توزیع درسطح دو استان پهناور فار س و بوشهر، در حوزه شرکت برق منطقه‌ای فارس ‌می‌باشد که با برنامه‌ریزی‌های‌ دقیق و از پیش تعیین شده و اقدامات تخصصی و فنی لازم انجام ‌می‌پذیرد. 
وی خاطر نشان کرد:  برنامه‌ریزی، قطعی‌های‌ درخواستی جهت تعمیر، سرویس، نگهداری و توسعه شبکه انتقال و فوق توزیع، هماهنگی و نظارت بر تعمیر، سرویس، نگهداری و توسعه سیستم‌های مخابراتی در سطح این دو استان به عهده معاونت بهره‌برداری و تحت کنترل دیسپاچینگ منطقه جنوب ‌می‌باشد. 
دیسپاچینگ منطقه‌ای جنوب کنترل ولتاژ و بار شبکه انتقال را بر عهده دارد. 
با توجه به اینکه ولتاژ یک مفهوم غیرمتمرکز می‌باشد و شبکه انتقال کشور بسیار گسترده می‌باشد، لذا شبکه انتقال در سطح کشور به مناطق کوچکتری تقسیم شده است تا کنترل بار و ولتاژ هر منطقه‌  به صورت غیرمتمرکز انجام گیرد که دیسپاچینگ منطقه جنوب از جمله دیسپاچینگ‌های ‌ده‌گانه در سطح کشور ‌می‌باشد که تحت نظر معاونت بهره‌برداری مشغول به انجام برق‌رسانی مطمئن و پایدار به مردم شریف ‌می‌باشد. 
مهندس روغنیان در ادامه افزود: این معاونت با توجه به سیاست‌های کلی شرکت، بخشی از اهداف استراتژیک خود را بر مبنای صرفه‌جویی و مدیریت مصرف تعریف نموده است. در این راستا امور دیسپاچینگ شرکت برق منطقه‌ای فارس (دیسپاچینگ منطقه جنوب) طی سالیان گذشته تلاش نموده است تا استراتژی توسعه خود را بر مبنای ایجاد سازو کارهای مدون و تلاش بی‌وقفه در راستای اهداف عالیه سازمان مطبوع و خدمت به مردم شریف منطقه ترسیم نماید.  
گزارش عملکرد سال 97 این امور گزیده‌ای از تلاش‌های‌همکاران این واحد ‌می‌باشد که حاصل آن با توجه به استراتژی تعریف شده، استفاده از روش‌های‌ابتکاری برای انجام بی‌کم و کاست وظایف با محوریت صرفه‌جویی است.
معاون بهره‌برداری برق فارس،  ترسیم نقشه راه و تعریف استراتژی 5 ساله و سالانه امور دیسپاچینگ،  اجرای پروژه‌های‌ساخت، برنامه‌های‌توسعه و سرویس و نگهداری با محوریت صرفه‌جویی، برنامه‌ریزی و اجرای موفق فاز اول برنامه کاهش خاموشی دستی به منظور کاهش خاموشی کل در منطقه،  برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های‌تحول عملکرد همکاران امور دیسپاچینگ در زمینه‌های‌آموزش، پژوهش، ارزیابی عملکرد،  ایجاد کمیته‌های‌کاربردی (بازیابی شبکه، سیستم اسکادا، فرآیندهای آماری و غیره) به منظور توسعه کیفی برنامه‌ها‌ و اهداف از جمله اقدامات مهمی‌دانست که توسط دیسپاچینگ بر ق فارس به اجرا در آمده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی