[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

برگ زرین دیگری از افتخارات دولت تدبیر و امید در آب رسانی به روستاهای استان فارس، روزنامه شیراز نوین

بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به 24روستا دراستان فارس با اعتباری بالغ بر 101 میلیارد ریال هم‌زمان با هفته دولت در سال 1398 انجام شد.
علی بوستانی مدیر عامل شرکت آبفاروستایی فارس از افتتاح و بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به 24 روستا و برخورداری جمعیتی بالغ بر 6441 نفر از آب شرب سالم و بهداشتی طی هفته دولت خبر داد. وی افزود: علی‌رغم اینکه طی سال‌های‌ اخیر شاهد دو چالش بزرگ خشکسالی و کمبود منابع مالی و اعتباری جهت اجرا و نگهداری از طرح‌های‌آب‌رسانی و خدمات‌دهی مشترکین در شهرها و روستاهای کشور به‌خصوص در استان فارس بوده‌ایم ولیکن با تلاش‌های ‌بی‌وقفه و شبانه‌روزی کلیه دست‌اندرکاران، این امر و با درایت و تدبیر دولت مردان گرانقدر در دولت تدبیر و امید، شاهد به بار نشستن ثمرات این امر خیر بوده و در سال‌جاری نیز با کمترین تنش و با مدیریت جامع و اصولی از تأسیسات آب‌رسانی و روند آب‌رسانی و خدمت‌رسانی به مردم عزیز روستاهای استان را انجام داده‌ایم.
وی اشاره کرد: این پروژه‌ها‌ در شهرستان‌های‌جهرم (مجموعه آب‌رسانی کلاکلی و مجموعه خرم‌آباد)، ممسنی(مجموعه آب‌رسانی‌ماهور)، رستم‌ (مجموعه آب‌رسانی پسکوه جلیل)، بوانات(مجموعه‌آب‌رسانی ابوتربه) و زرین‌دشت(مجموعه آب‌رسانی دهنو رزک) در طی هفته دولت در قالب ویدئو کنفرانس با ریاست محترم جمهور و  با حضور استاندار محترم فارس، معاونان استاندار و مقامات عالی استانی به بهره‌برداری رسید.
وی در ادامه افزود: این طرح‌ها‌ شامل«مطالعه و طراحی تعویض شبکه داخلی - احداث مخزن - بازسازی و احداث شبکه توزیع - احداث مخزن بتنی - بازسازی شبکه توزیع- احداث خط انتقال آب شرب- احداث جاده دسترسی به تأسیسات - احداث موتورخانه - خرید انشعاب برق و برق‌رسانی - حفر چاه -کف‌شکنی و تجهیز چاه - خرید و نصب کانکس- تجهیز ایستگاه پمپاژ» می‌باشد. وی همچنین از افتتاح و بهره‌برداری از10پروژه و طرح آب‌رسانی در شهرستان‌های‌اقلید، ارسنجان، زرین‌دشت، فیروزآباد، کازرون، قیروکارزین، مرودشت، داراب، لامرد و شیراز با صرف اعتباری بالغ بر 148 میلیارد ریال با جمعیت برخوردار 38400  نفرطی هفته دولت با حضور معاونان محترم استاندار، فرمانداران، بخشداران و مسئولان محلی و کلنگ‌زنی دو طرح آب‌رسانی با جمعیت 103 خانوار در شهرستان‌های‌لامرد و قیرو کارزین خبر داد. 
همچنین در هفته دولت از آب شیرین‌کن اهدایی توسط "خیرین آب‌رسان " در روستای شاه‌غیب شهرستان لارستان با ظرفیت تولید 25 متر مکعب در شبانه‌روز و با جمعیت تحت‌پوشش 240 خانوار بهره‌برداری به‌عمل آمد.
بوستانی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری‌های‌ مضاعف دست‌اندرکاران امر، از مقامات اجرایی استان، استاندار و معاونان ایشان، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، نمایندگان، فرمانداران و بخشداران از همکاری‌های ‌دهیاری‌ها‌ و شوراهای اسلامی در سطح روستاهای استان با ادارات آبفا روستایی شهرستان‌ها‌ و مشترکان عزیز روستایی در استان تشکر نموده و همگان را به مدیریت مصرف و مصرف بهینه در آب و صرفه‌جویی در این نعمت الهی دعوت نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی