[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

امسال هزار ورزشکار فارسی در المپیاد استعداد‌های برتر حضور داشتند، روزنامه شیراز نوین

کارشناس حوزه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان گفت: امسال از استان فارس تعداد 1000 ورزشکار در قالب 84 رشته ورزشی در دو بخش بانوان و آقایان در المپیاد استعداد‌های برتر کشور حضور داشتند.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری واطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، زینب بذرافکن کارشناس حوزه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه المپیاد ورزشی استعدادهای برتر کشور در سال جاری با کیفیت و سطح خوبی برگزار گردیده است، درباره عملکرد و تشریح ورزشکاران اعزامی ‌فارس به این رقابت‌ها، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی ‌گفت: درحال حاضر تیم‌های ورزشی استان با کسب 20طلا، 27 نقره و 41 برنز در رتبه یازدهم جدول رده‌بندی مسابقات قرار دارد و با توجه به اینکه بازی‌ها تا روز چهارشنبه بیستم شهریورماه ادامه دارد، به طورحتم تعداد مدال‌های ورزشکاران فارسی افزایش خواهد یافت. وی تصریح کرد: در رشته ورزشی بدمینتون تیم بانوان فارس به فینال راه یافتند که کسب مدال آنها حتمی است و ووشو نیز که در حال برگزاری است، تاکنون موفق به دریافت یک مدال نقره شده‌ایم. همچنین رشته ورزشی جودو و فوتبال چمنی آقایان ورزشکاران استان، روز پنجشنبه 14 شهریورماه برای رقابت با حریفان خود به شهرهای میزبان اعزام گردیدند که ان‌شاءالله با موفقیت این تیم‌ها و کسب چند مدال خوش‌رنگ دیگر، رتبه فارس در جدول مسابقات تا جایگاه نهم تغییر خواهد کرد.
این کارشناس حوزه ورزش قهرمانی اداره کل با بیان اینکه حدود 1000 نفر از ورزشکاران فارس در دو بخش آقایان و بانوان و در 84 رشته ورزشی در المپیاد ورزشی استعدادهای برتر شرکت کرده‌اند، در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر تغییر رتبه استان نسبت به سال گذشته اظهار داشت: هرچند امسال رتبه فارس در این المپیاد پایین‌تر از دوره قبل بود؛ اما افزایش رشته‌های ورزشی و متناسب با آن تعداد ورزشکاران اعزامی ‌بسیار چشمگیر بود و نسبت به سال گذشته که فقط 479 ورزشکار حضور داشتند یک رشد دو برابری در این مقوله صورت گرفته است. زینب بذرافکن در ادامه توضیحاتش به سوال خبرنگار روابط عمومی ‌گفت: در این دوره از رقابت‌ها هدف حوزه ورزش قهرمانی کشف استعدادهای بیشتر و برنامه‌ریزی منظم جهت آینده این ورزشکاران است و هرچند نسبت به سال گذشته رتبه ورزش فارس در جایگاه پایین‌تری قرار گرفت؛ اما بسیاری از ورزشکاران اعزامی‌ اولین حضورشان در این دوره از المپیاد بود و با توجه به اینکه پایان مسابقات می‌تواند شروع تازه‌ای برای آموزش مستعدان کشف شده ورزش باشد با یک نگاه و توجه ویژه به قهرمانان آینده فارس ان‌شاءالله و برنامه‌ریزی هدف‌دار در دوره بعدی المپیاد ورزشی استعدادهای برتر استان فارس جزء 6 تیم بالای جدول قرار خواهد گرفت. این موضوع باعث می‌گردد حضور نمایندگان ورزشی فارس در تیم‌های ملی و رشته‌های مختلف ورزشی رو به ارتقا و رشد کم‌نظیری باشد. وی در پایان گفت: حوزه ورزش قهرمانی با توجه به چشم‌انداز از پیش تعیین شده حمایت‌های مالی و معنوی مؤثری از نخبگان ورزش فارس انجام می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی