[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۹
  • دوره جدید

چرا در فدراسیون کشتی «امین اموال» وجود ندارد؟، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت کشتی استان فارس گفت: چرا در گذشته بدهی فدراسیون 5 میلیارد اعلام می‌شد، اما حالا مشخص شده اصل این بدهی 40 میلیارد تومان بوده است. محمد موسایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره مجمع فدراسیون کشتی و مباحث مطرح شده در آن گفت: در این مجمع بدهی‌های مالی فدراسیون تا پایان سال 97 مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد میزان دقیق بدهی فدراسیون تا پایان این سال 40 میلیارد تومان است و 12 میلیارد تومان بدهی مربوط به 5 ماهه اول سال 98 است که رقم نهایی آن در پایان سال مشخص و اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد:‌ نکته حائز اهمیت در مجمع فدراسیون این بود که حسابرسی مورد قبول واقع نشد و با شرط مشروطی رأی آورد. از دید کارشناسان مالی در حسابرسی 4 اظهار نظر وجود دارد؛‌ مقبول، مردود، مشروط و عدم اظهار نظر که بدترین نوع آن است. حسابرسی فدراسیون در سال 97 در حالی مشروط شد که در سال‌های قبل این حسابرسی مقبول عنوان می‌شده است.
رئیس هیئت کشتی استان فارس تصریح کرد: نکته جالب توجه دیگر این است که در سال‌های قبل در جلسات رؤسای هیئت‌های استانی، بدهی‌های فدراسیون توسط حسابرس و بازرس فدراسیون 5 میلیارد تومان اعلام می‌شد، در حالی که در این مجمع مشخص شد اصل بدهی 40 میلیارد تومان است که جای تعجب دارد چرا در گذشته مبالغ بدهی به صورت شفاف و با جزئیات به اعضای مجمع اعلام نمی‌شده است.
موسایی با اشاره به بدهی‌های فدراسیون به افراد حقیقی عنوان کرد:‌ یکی از این موارد بدهی به شرکت تولید کننده تشک کشتی بوده است که مغفول مانده؛ در صورتی که این بدهی 400 میلیون تومان بوده، اما به دلیل عدم رسیدگی و تعامل با فروشنده و طلبکار کار به شکایت کشیده و 2 میلیارد تومان جریمه هم به آن اضافه شده که جای تعجب دارد.
وی افزود: مورد مهم بعدی مالیات بر تکلیف و حق بیمه کارکنان فدراسیون است که از حقوق افراد کم شده، اما پرداخت نشده است. این موارد باید توسط رئیس فدراسیون به صورت دقیق بررسی شود و دلیل این همه بدهی و نابسامانی به اعضای مجمع گزارش شود. اعضای مجمع انتظار دارند با پیگیری‌های مستمر رئیس فدراسیون این نگرانی از کشتی دور شود.
رئیس هیئت کشتی استان فارس ادامه داد: با توجه به حجم بالای بدهی‌ها که بخش بزرگی از آن هم مربوط به بدهی‌های مالیاتی و همچنین جرائم تعلق گرفته به آن است، وزارت ورزش و جوانان باید حمایت و پشتیبانی خوبی از فدراسیون کشتی داشته باشند، چرا که به تنهایی از عهده رئیس فدراسیون برنمی‌آید.
موسایی خاطرنشان کرد: یکی از موارد مبهم مجمع فدراسیون کشتی عدم وجود امین اموال در فدراسیون بود؛ در حالی که حتی یک کارگاه و کارخانه کوچک که تنها چند کارگر و کارمند دارد دارای امین اموال است، اما فدراسیون بزرگی مانند کشتی فاقد این جایگاه بود که نیازمند بررسی است. از سوی دیگر، بازرس فدراسیون در مجامع قبل میزان بدهی فدراسیون را 5 میلیارد اعلام می‌کرده در حالی که حالا میزان بدهی فدراسیون 40 میلیارد تومان عنوان شده است که دلیل این اختلاف حساب باید مشخص شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی