[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

فرمانده کل ارتش: تنش در منطقه، بیگانگان را در ناامن‌ترین وضعیت قرار می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز آمریکا به واسطه شکست‌های‌پیاپی در منطقه، دچار سرخوردگی و سرگردانی راهبردی است، گفت: امروز نیروهای مسلح علاوه بر تجهیزات و تسلیحات مدرن و کارآمد، از جوانان مؤمن و با روحیه برخوردار هستند و به پشتوانه همین‌هاست که به بیگانگان هشدار می‌دهیم که در صورت ناامنی و تنش در منطقه، خودشان در ناامن‌ترین وضعیت قرار خواهند گرفت.
به گزارش  ایسنا ، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی  در مراسم هیئت رزمندگان اسلام در گلزار شهدای علی بن جعفر قم با اشاره به اینکه پیام عاشورا چراغ راه انسان‌های حق‌طلب است، عنوان کرد: هرچه از حوادث می‌گذرد تأثیر آن کمتر شده، تا جایی که فراموش می‌شود، لکن عاشورا نه تنها با گذشت زمان کمرنگ نشده، سال به سال و روز به روز نقش تعیین کننده آن در حیات بشریت برجسته‌تر می‌شود. 
وی با بیان اینکه پیام عاشورا مربوط به یک دوره زمانی خاص نبوده و نیست، بلکه تمام نسل‎ها را مخاطب قرار داده است، ادامه داد: در بیانیه گام دوم انقلاب چگونگی پاسخ به «هل من ناصر ینصرنی» دوران حاضر برای شما مشخص شده است؛ رهبر معظم انقلاب با ابداع مفهوم راهبردی نظام انقلابی، بر تفکیک‌ناپذیری نظام اسلامی از جوشش، پویایی و انقلابی‌گری تأکید داشته‌اند و در واقع ندای هل من ناصر خود را متوجه جوانان این مرز و بوم کرده‌اند.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: 36میلیون جوان، ایران را در زمره جوان‌ترین کشورها قرار داده است که این خود ظرفیت‌های‌ بسیار بالایی برای آینده کشور و نظام ایجاد کرده است و به همین دلیل بار اصلی حرکت انقلاب و پیشرفت کشور در بیانیه گام دوم بر دوش جوانان نهاده شده است.
موسوی عنوان کرد: من 6 درخواست و انتظار و 6 طلب یاری مقام معظم رهبری را در بیانیه گام دوم جمع‌آوری کرده‌ام؛ انتظار اول شناخت دقیق انقلاب اسلامی است؛ برای برداشتن گام‌های ‌استوار و حساب شده در آینده باید گذشته را دقیق شناخت و از تجربه‌ها‌ و عبرت‌ها‌ درس گرفت در غیر این صورت دروغ‌ها‌ جای حقیقت خواهند نشست و در آِینده، انقلاب دچار تحریف خواهد شد.
در صورت شناخت صحیح و دقیق اهداف انقلاب است که می‌توان علل دشمنی‌های‌ دشمنان را متوجه شد. 
وی افزود: انتظار دوم، شناخت ظرفیت‌های‌کشور و نظام است؛ ایران از نظر ظرفیت‌های ‌طبیعی و انسانی در جهان کم‌نظیر است و براساس آمار موجود از نظر ظرفیت‌هایی که بهره‌برداری نشده‌اند، رتبه اول را داریم؛ شناخت و تمرکز بر داشته‌ها‌ می‌تواند توسعه و پیشرفت کشور را در تمام ابعاد تضمین کند. 
موسوی ادامه داد: سومین درخواست و طلب یاری مقام معظم رهبری، تقویت انگیزه و همت است؛ آرمان اصلی انقلاب اسلامی، ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است. 
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران درخواست چهارم، را اعتماد و اطمینان به شعار «مامی‌توانیم» دانست و گفت: روحیه خودباوری و اعتماد به نفس که در شعار ما می‌توانیم متجلی شده است، بزرگترین دستاورد فکری و فرهنگی انقلاب اسلامی است و پنجمین درخواست، پذیرش مسئولیت‌هاست؛ مدیران جوان، اندیشمندان جوان در تمام میدان‌های‌سیاسی، فرهنگی و بین‌المللی و همچنین در عرصه‌های‌ دین و اخلاق و معنویت وعدالت باید شانه‌های‌خود را برای پذیرش مسئولیت‌های ‌سنگین دراین نظام آماده کنند. 
وی گفت: ششمین خواسته، حفظ و ارتقای روحیه امید است، یکی از موضوعات مهم فعلی در مسیر حرکت انقلاب اسلامی هجمه گسترده فرهنگی دشمنان به دین است و در این عرصه راهبرد اصلی دشمن، ناامید ساختن مردم ایران به ویژه جوانان است، مقام معظم رهبری ریشه‌ای‌ترین و نخستین شعار را پرورش امید و راندن ترس و ناامیدی می‌داند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی