[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

تمهیدات ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی فارس در تاسوعا و عاشورا، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس راهور استان تهمیدات ترافیکی در ایام تاسوعا و عاشورا در شیراز را اعلام کرد. سرهنگ «مصطفی عباسی» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: هم‌زمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و حضور خیل عظیم مردم در مساجد، حسینیه‌ها و به خصوص درحرم مطهر شاهچراغ (ع) و سیدعلاالدین(ع)، شاهد حضور گسترده مردم و حجم سنگین تردد در معابر خواهیم بود که دراین راستا پلیس راهنمایی و رانندگی با آمادگی کامل اقدامات لازم برای ایمن‌سازی و روان‌سازی ترافیک درکلیه معابر درون شهری را انجام می‌دهند. وی افزود: با توجه به زمان حضور مردم در طول روز و تردد عابران پیاده، خطر برخورد با آنها دور از انتظار نیست؛ پس لازم است رانندگان ضمن توجه کامل به جلو، رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از عجله و شتاب بی‌مورد به این توصیه مهم بیش از پیش توجه کنند تا شهروندان با خاطری آسوده از فیوضات معنوی استفاده کنند.
سرهنگ «عباسی» ادامه داد: مراقب خردسالان و کهنسالان باشید؛ چرا که بیشترین تصادفات با عابران پیاده مربوط به کودکان زیر 10 سال و افراد بالای 60 سال می‌باشد. در پایان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان توصیه‌های ذیل را بیان کرد.
1- برای انتقال شهروندان از محل سکونت به مکان‌های مذهبی از سوی مدیر عامل اتوبوسرانی شهرداری شیراز برای همه مسیر‌ها ‌سرویس ایاب و ذهاب در نظر گرفته شده است.
2- شهروندانی که بنا به ضرورت (معلولیت جسمی، جانبازی) مجبور به استفاده از وسایل نقلیه شخصی می‌باشند وسایل نقلیه خود را در پارکینگ‌های عمومی اطراف حرمین پارک کنند.
3- از پارک و رها کردن وسایل نقلیه در معابر منتهی به حرمین شاهچراغ (ع) و سیدعلاءالدین (ع) بنا به اهمیت مسایل ترافیکی و امنیتی جداً خودداری شود.
4-پلیس راهنمای شهروندان می‌باشد و مردم با اطاعت‌پذیری و توجه به فرمان، ایمن و سریع به مقصد مورد نظر خواهند رسید.
۵- شهروندانی که بنا به ضرورت با موتورسیکلت شخصی به سمت حرمین حرکت می‌کنند فقط در مکان‌های مجازی که پلیس در نظر می‌گیرد نسبت به پارک موتورسیکلت خود اقدام کنند.
۶-پلیس خدمت‌گذار شهروندان می‌باشد، لذا بهترین و با ارزش‌ترین تعامل و همکاری شما در این ایام با پلیس، اجرای صحیح مقرارت راهنمایی و رانندگی می‌باشد.
ممنوعیت و محدودیت‌های ترافیکی
الف- مسیر میدان شهرداری به سمت خیابان پیروزی 
ب- مسیر خیابان توحید به سمت تقاطع مشیر 
پ- مسیر خیابان لطفعلی‌خان زند از تقاطع  مشیر به سمت تقاطع پیروزی 
ت- خط ویژه خیابان لطفعلی‌خان زند از تقاطع غدیر به سمت تقاطع پیروزی 
ث- خط ویژه خیابان حضرتی جنوبی از تقاطع شاهزاده‌قاسم به سمت حرم شاهچراغ (ع) 
ج- تقاطع پیروزی به سمت حرم شاهچراغ (ع) (خیابان 9 دی)
چ- سه راه آستانه در بلوار سیبویه  به سمت حرم  سیدعلاءالدین حسین (ع)
خ- سه راه آستانه در بلوار زینبیه  به سمت حرم  سیدعلاءالدین حسین (ع)
د-ب لوار نواب صفوی به سمت دارالرحمه 
ز- بلوار ابوذر غفاری به سمت دارالرحمه
و- مسیر تقاطع دروازه کازرون به سمت تقاطع مشیر 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی