[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

دانش‌آموزان فارس۷ سهمیه مسابقات جهانی را به‌دست آوردند، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
سرپرست تیم دانش‌آموزی مسابقات جهانی رباتیک استان فارس از حضور دانش‌آموز شیرازی به شانزدهمین مسابقات جهانی رباتیک خبرداد وگفت: از 11تیم انتخابی کشور، دانش‌آموزان استان فارس توانستند 7 سهمیه این مسابقات جهانی را به‌دست آوردند. هادی تیزدست در گفت وگو با خبرنگار شیراز نوین  با اعلام اینکه دانش‌آموزان شیرازی به عنوان نمایندگان استان فارس از سال 2016 تاکنون توانسته‌اند در هر دوره از مسابقات جهانی سهمیه حضور را کسب  و برای ایران افتخارآفرینی کنند، اظهار داشت: امسال نیز دانش‌آموزان شیرازی به عنوان نمایندگان استان فارس از 11سهمیه کشوری شانزدهیمن مسابقات جهانی رباتیک به عنوان بیشترین استان دریافت سهمیه این مسابقات از شیراز بود که این دانش‌آموزان در آبان ماه امسال در مجارستان به رقابت می‌پردازند. این مقام مسئول با اشاره به اینکه برای نخستین مرتبه دانش‌آموزان شیرازی توانستند در سال 2016 در کشور هند با در دست داشتن پرچم پرافتخار جمهوری استلامی ایران با بیش از ۶۷ کشور دنیا رقابت کردند، افزود: حاصل این افتخارات موجب شده هم اینک تیم دانش‌آموزی لگوی آموزشی شیراز درهر دوره از مسابقات با در دست داشتن پرچم ایران افتخار آفرینی کند. وی که پیشرفت این گروه‌ها را در گرو حمایت‌های مالی دانست و گفت: اگر از این استعدادها حمایت شود می‌توانیم در دوره‌های بعد شرکت کنندگان بیشتری را برای سرفرازی فارس به مسابقات اعزام کنیم. تیزدست یادآورشد: درطی چهار سال گذشته تا کنون 43 تیم از ایران در مسابقات بین‌المللی رباتیک اعزام شده‌اند که سهم استان فارس 19 تیم بوده است. سرپرست تیم دانش‌آموزی مسابقات جهانی رباتیک استان فارس با ابراز امیدواری گفت: ایران هنوز نتوانسته در این مسابقات به مدال دست یابد که در تلاش هستیم تیم دانش‌آموزان شیراز بتوانند به عنوان اولین مدال آوران ایرانی مدال‌های ‌رنگارنگ را بر سینه خود بیاندازند. وی مهارت حل مسئله و خلاقیت در میان دانش‌آموزان را از مهم‌ترین اهداف مجموعه لگوی آموزشی دانست و گفت: نیاز اساسی دانش‌آموزان به خلاقیت به منظور حل مسائل گوناگونی که با آنها مواجه می‌شوند نیازی کتمان‌ناپذیر است.
تیزدست ادامه داد: در شرایطی که امروزه توانگران و دانشمندان مهم‌ترین راز موفقیت را داشتن خلاقیت می دانند، مؤسسه لگوی آموزشی با علم به این موضوع و درک درست از شرایط زمان خود و با بهره‌گیری از با کیفیت ترین ابزار آموزشی در حوزه پرورش مهارت حل مسئله توانسته است موج بزرگی را در کشور ایجاد کند. 
به گفته مدیر مؤسسه لگوی آموزشی فارس در این دوره از مسابقات جهانی رباتیک که به میزبانی کشور مجارستان برگزار می‌شود دانش‌آموزان در ۳گروه رگولار، فوتبال، اوپن به رقابت می‌پردازند.
تیزدست اضافه کرد: دانش‌آموزان راه یافته به مسابقات جهانی ۲۰۱۹ مجارستان متشکل از محمد مهدی زائری، علی ذبیحی، هومن فتوت، آرتین کاردانپور، طاها تعصب، اتسز قریشی نژاد، محمدرضا جوکار، امیر کشتکاران، پرهام بنان خواه، سامی باقری، پارسا دهقانی، اشکان طاهری، علی رودکی، نوید منصوری مقدم،پرهان خجند، بهراد ابراهیمی اروند زارع، بنیامین نیک ورز و آریا گلکاری هستند که با همراهی امیر تهور و محمد ناظر مظفری به عنوان مربی در آبان‌ماه به مجارستان اعزام می‌شوند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی