[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

جمعه تلخ فوتسال شیراز، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در پانزدهمین روز شهریورماه، جمعه بدی برای فوتسال شیراز رقم خورد.  هفته چهارم لیگ برتر فوتسال بانوان از ساعت 11 صبح شروع شد و نمایندگان شیراز هر کدام با اختلاف 5 گل بازی‌هایشان را واگذار کردند. ثبت چنین نتیجه‌ای، به ویژه برای پارس‌آرا که پیش از این بازی در تمام دیدارهایش به پیروزی رسیده بود، قابل پیش‌بینی نبود. این تیم در زمین خود میزبان تیم رهیاب گستر تهران بود و با نتیجه پنج بر صفر بازی را به میهمانش واگذار کرد. با این حال پارس‌آرا همچنان در رتبه‌های بالای جدول قرار دارد.
سرمربی پارس‌آرا البته از نحوه قضاوت داور بسیار گلایه‌مند بود و گفت: نمی‌گویم عمدی در کار قضاوت بوده است؛ اما داور روی چهار گل از پنج گلی که دریافت کردیم، تأثیر داشت.
نجمه برزگر افزود: سوت‌های بی‌دلیل، اخطارهای ناحق و خطاهایی که روی بازیکنان ما انجام می‌شد و به نفع آنها سوت می‌زد، از جمله اشتباه‌هایی بود که صورت گرفت. در حالی که توپ در دستان دروازه‌بان ما بود، مهاجم حریف توپ را در آورد و آن را تبدیل به گل سوم کرد که این عین خطاست؛ چرا که امکان دارد سلامتی دروازه‌بان به خطر بیفید.  بازیکنان ما روی یکی دیگر از گل‌های دریافتی که توپ به بیرون رفته بود ایستادند؛ اما مهاجم حریف همان توپ را تبدیل به گل گرد و زمانی که به داور اعتراض کردم، تهدید به اخراج کرد. ناظر بازی هم متوجه اشتباه‌های فاحش داور شد و بر این امر صحه گذاشت؛ با این حال بازی را باختیم. امیدوارم دیگر اینگونه شاهد قضاوت‌های ضعیف نباشیم تا تیمی‌ از این بابت متضرر نشود.
او از نحوه بازی بازیکنان تیمش هم انتقاد کرد و گفت: به نظرم بازیکنانم تیم حریف را که پایین‌تر از ما قرار داشت دست‌کم گرفتند و فرصت‌های زیادی هم برای گل‌زنی از دست دادند. اگر بازیکنان ما مانند بازی با شهروند ساری که هفته گذشته در خانه حریف انجام دادند، بازی می‌کردند، می‌توانستیم نتیجه بسیار بهتری کسب کنیم.
در دیگر بازی هم‌زمان هم تیم پویندگان صنعت فجر که در دو هفته نخست شکست خورده بود، در هفته سوم استراحت داشت و بدون امتیاز بود، در ورامین به مصاف ستارگان این شهر رفت و با نتیجه سنگین هفت بر دو تن به شکست داد. به این ترتیب، تعداد گل‌های خورده این تیم به عدد 16 در سه بازی رسید! یعنی میانگین بیش از پنج گل خورده در هر بازی که آمار تکان دهنده‌ای محسوب می‌شود.
روز شنبه آینده این دو تیم شیرازی در سالن پهلوانان نصیری به میزبانی پویندگان به مصاف هم خواهند رفت؛ دیداری که می‌تواند جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد.
اما در هفته یازدهم لیگ برتر فوتسال، تیم ارژن شیراز با شکستی قابل پیش‌بینی مواجه شد، هر چند نتیجه به دست آمده قابل قبول بود. ارژن توانست لقمه گلوگیری برای مدافع عنوان قهرمانی باشد و در نهایت، با نتیجه چهار بر دو بازی را به مس سونگون واگذار کرد.
علی افضل، سرمربی اصفهانی این تیم تبریزی پس از این بازی گفت: بعد از مسابقات باشگاه‌های آسیا و جهان بازیکنانمان از نظر فیزیکی با فشار مواجه بودند. به همین دلیل چند روز استراحت کرده و بدنشان هم تحلیل رفته بود.
وی افزود: در بازی امروز هدف ما این بود که سه امتیاز را کسب کنیم. کاری هم به تعداد گل‌های زده و خورده نداشتیم؛ چرا که این سه امتیاز برایمان حساسیت و اهمیت زیادی داشت. در این بازی‌ها تفاضل گل مهم نیست؛ چرا که مسابقات به صورت پلی‌آف برگزار می‌شود. مهم رفع نقاط ضعف در حمله، دفاع و ضربات ایستگاهی است تا بتوانیم در بازی‌های آتی عملکرد بهتری داشته باشیم.
سرمربی تیم فوتسال مس سونگون در رابطه با میزان رضایت خود از عملکرد بازیکنان مس در بازی با ارزن شیراز خاطرنشان کرد: بازیکنان امروز واقعاً خسته بودند و همان‌طور که دیدید آن مس همیشگی نبودیم. با این حال از همه بچه‌ها تشکر می‌کنم که با تمام توان جنگیدند و تمام تلاششان را برای پیروزی به کار گرفتند. امیدوارم در روزهای آینده این خستگی از بدن بازیکنان خارج شده و بتوانیم با برنامه‌هایی که در تمرینات اجرا می‌کنیم، بازی‌های بهتری ارائه کنیم.
افضل ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با استفاده از توانایی بازیکنان و مدیریت تیم، امسال هم قهرمانی را برای مس سونگون کسب کرده و در آسیا هم به قهرمانی برسیم. هدف همه ما قهرمانی است. ابزار و امکانات نیز مهیا بوده و اگر قهرمان نشویم، خودمان مقصر هستیم. امیدوارم بتوانیم به خواسته هواداران و مدیریت باشگاه عمل کنیم تا در روزهای پایانی لیگ جام قهرمانی را بالای سر ببریم.
وی در رابطه با عملکرد تیم ارژن شیراز نیز اظهار داشت: تیم حریف هم تاکتیک خودش را به خوبی اجرا کرده و دفاع خوبی داشتند. آن‌ها به دنبال این بودند که از اشتباهات ما استفاده کرده و به گل برسند که همین طور هم شد و روی اشتباه ما دو گل زدند. امیدوارم در بازی‌های آتی بتوانیم این اشتباهات را رفع کرده و نتایج بهتری کسب کنیم.
سرمربی مس سونگون در رابطه با حضور در این تیم گفت: مس سونگون یکی از باشگاه‌های خوب کشور است که امکانات و بازیکنان خوبی دارد و امیدوارم بتوانیم از امکانات موجود به نحو احسن استفاده کرده و با ارائه بازی‌های خوب به هدفمان برسیم.
اما حمیدرضا کمالی، سرمربی ارژن در مجموع و به نسبت داشته‌هایش، از عملکرد شاگردان خود به جز یک نفر رضایت دارد. او عملکرد حسن عسگری در دروازه ارژن را ضعیف توصیف می‌کند.
کمالی گفت: گاهی اوقات شاهد جنگ نابرابری هستیم که نمونه آن امروز رخ داد. مس سونگون قهرمان ایران بوده و تیمی ‌است که قهرمانی آسیا را با بدشانسی از دست داده و نایب‌قهرمان شد. ما هم تیم جوانی داریم و تعداد بازیکنانمان هم برای بازی امروز کم بود. میثم ایلانلو و داوود خسروی، دو تن از بهترین بازیکنانمان را به دلیل محرومیت و مصدومیت در اختیار نداشتیم. ما امسال با کمبود بازیکن مواجه هستیم و با 10 نفر به تبریز آمده بودیم که نمی‌شد از دو نفر آن‌ها استفاده کرد.
سرمربی تیم ارژن شیراز با اشاره به عملکرد بازیکنان این تیم در دیدار با مس سونگون خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم بازیکنان ما بازی خوبی مقابل مس سونگون انجام دادند و کیفیت خوبی داشتیم. ما هر لحظه بازی نزدیکی با مس ارائه کردیم و می‌توانستیم نتیجه بهتری کسب کنیم؛ اما دروازه‌بانمان اصلاً خوب کار نکرد. او روی هر 4 گل و به خصوص گل اول و چهارم مقصر بود.
کمالی در رابطه با شرایط مس سونگون نیز اظهار کرد: کادر قبلی مس برای این تیم زحمت کشیدند و به آقای تقی‌پور و همکارانشان خسته نباشید می‌گویم. به هر حال آقای افضل به این تیم آمده و فکر می‌کنم انتخاب بسیار خوبی بود که باشگاه مس انجام داد. فکر می‌کنم آقای افضل مدتی بی‌دلیل بیرون از لیگ بود.
وی در پایان گفت: مس سونگون تیم بسیار خوبی است که بازیکنان و امکانات خوبی دارد. به همین دلیل این تیم را شایسته قهرمانی می‌دانم و فکر می‌کنم شانس این تیم برای قهرمانی زیاد است.
ارژن حالا با امتیاز مساوی (8) با تیم‌های آذرخش بندرعباس و ‌هایپر شاهین‌شهر در انتهای جدول قرار دارد و جمعه این هفته در دیداری بسیار حساس و حیاتی در سالن شهید ابوالفتحی به مصاف ‌هایپر خواهد رفت. پیروزی در این مسابقه می‌تواند نماینده شیراز را موقتاً و شاید برای همیشه از ته جدول جدا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی