[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

پیروزی ایران درگام اول، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا به مصاف تیم ملی هنگ‌کنگ رفت. به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۶:۳۰روزگذشته در نخستین بازی مرحله گروهی راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا به مصاف هنگ‌کنگ رفت. سردار آزمون(۲۳) و کریم انصاری‌فرد(۵۴) برای ایران گل زدند.
تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با این نفرات به میدان رفت: علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی(۷۱ علی کریمی)، کریم انصاری‌فرد، محمد حسین کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی(۶۰ وحید امیری)، علیرضا جهانبخش(۸۷اشکان‌دژاگه)، سید مجید حسینی، سردار آزمون و رامین رضاییان.
ملی‌پوشان سفیدپوش ایران از همان دقیقه ابتدای بازی برای رسیدن به گل حملاتی را روی دروازه میزبان پی ریزی کردند اما دفاع چند لایه قرمزپوشان این اجازه را به شاگردان ویلموتس نداد تا در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی به گل برسند. در این دقایق بازی به طور کامل در اختیار ایران بود.
دقیقه ۱۱: نخستین موقعیت جدی برای تیم ملی فوتبال ایران رقم خورد. در این صحنه علیرضا جهانبخش توپی را روی دروازه ارسال کرد که سردار آزمون با ضربه سر دروازه حریف را تهدید کرد که توپ توسط گلر حریف برگشت خورد و در ادامه ارسال او برای مهدی ترابی و انصاری‌فرد توسط مدافعان حریف دفع شد.
* دقیقه ۲۳: تیم ملی ایران که از ابتدا برتر بود و توپ و میدان را در اختیار داشت در این دقیقه روی سانتر رامین رضاییان صاحب موقعیت شد که طی آن کریم انصاری‌فرد توپ را مقابل پای سردار آزمون قرار داد و ضربه چکشی این بازیکن دروازه هنگ کنگ را باز کرد.
* دقیقه ۳۶: یک موقعیت عالی دیگر برای ایران به دست آمد که ضربه قیچی کریم انصاری‌فرد پس از برخورد با تیر افقی دروازه حریف به بیرون رفت. 
* دقیقه ۴۳: هنگ‌کنگی‌ها که در چند ضد حمله صاحب موقعیت خوب درون محوطه جریمه ایران شده بودند، در این دقیقه موقعیت عالی کسب کردند که علیرضا بیرانوند با خروج به موقع اجازه نداد دروازه‌اش تهدید شود. بیرانوند دو بار روی پای بازیکن حریف آمد که دفع توپ منجر مصدومیت وی شد. 
* دقیقه ۴۵: تیم ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه شد که این ضربه را علیرضا جهانبخش زد اما توپ او با فاصله اندکی به بیرون رفت. 
نیمه‌دوم
شروع نیمه‌دوم هم مثل نیمه اول با برتری ایران بود و شاگردان ویلموتس تلاش کردند از خط دفاعی پرتعداد میزبان عبور کنند اما قرمزپوشان اجازه این کار را ندادند تا توپ بیشتر از یک سوم دفاعی تیم هنگ‌کنگ در جریان باشد.
* دقیقه ۵۴: حرکت عالی و تماشایی علیرضا جهانبخش به داخل محوطه جریمه حریف و ارسال پاس زمینی و عرضی برای کریم انصاری‌فرد این بازیکن را در موقعیت گل قرار داد که ضربه آرام و دقیق او دومین گل را برای شاگردان ویلموتس به همراه داشت. 
دقیقه ۸۰: بعد از گل دوم ایران ویلموتس دو تعویض در ترکیب تیمش ایجاد کرد تا بتواند به گل‌های بیشتری دست پیدا کند اما گرما و رطوبت هوا رو عملکرد ملی‌پوشان تأثیر منفی گذاشته بود و طراوت و شادابی در حملات را از تیم ملی گرفت. 
در دقایق باقی مانده تیم ملی ایران با افت محسوسی مواجه شد و تعویض‌های صورت گرفته هم نتوانست بر قدرت تهاجمی شاگردان ویلموتس اضافه کند. بااین حال در دقایق وقت اضافه سردار آزمون شوتی را روانه دروازه حریف کرد که گلر هنگ‌کنگ این ضربه را مهار کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی