[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

فیلم‌های‌اقتباسی جهان در مراکز فرهنگی اکران می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز از آغاز اجرای طرح «سینما کتاب» هم‌زمان با روز ملی سینما با محوریت فیلم‌های‌اقتباسی خبر داد.
 به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز، جمشید رضایی از آغاز اجرای طرح «سینما کتاب» هم‌زمان با روز ملی سینما خبر داد و گفت: با راه‌اندازی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی در شیراز، امسال توانستیم گام‌های ‌جدی و مهمی را برای گسترش مطالعه و فرهنگ کتابخوانی برداریم و در این مسیر از همه ظرفیت‌ها ‌بهره خواهیم برد.
 وی با بیان اینکه هنر یکی از مهم‌ترین ابزاری است که می‌توان برای تولید و گسترش عناصر فرهنگی از آن استفاده کرد که سینما در این میان حرف‌های جدی برای گفتن دارد، افزود: پیوند عمیق میان هنر هفتم سینما با کتاب در قالب فیلم‌های‌اقتباسی از رمان‌های ‌بزرگ، انکارناپذیر است و فرصتی مناسب برای آشتی دادن مردم با کتاب را فراهم می‌کند.
معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز بیان کرد: با توجه به طرفداری مردم از برخی از فیلم‌ها‌ در صورت مطلع شدن از منبع و کتابی که فیلم بر اساس آن ساخته شده، ترغیب به مطالعه می‌شوند.
رضایی خاطرنشان کرد: بر همین اساس طرحی با عنوان «سینما کتاب» با محوریت اکران فیلم‌های‌اقتباسی جهان برنامه‌ریزی شده است که از امروز پنجشنبه 21 شهریور ماه هم‌زمان با روز ملی سینما کلید می‌خورد.
وی با بیان اینکه در این برنامه علاوه بر اکران فیلم‌های‌اقتباسی، کتاب مورد نظر معرفی و مباحثی در خصوص تولید فیلم نیز به مخاطبان ارائه می‌شود، عنوان کرد: همچنین کتاب مورد نظر در نمایشگاهی در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا بتوانند در صورت تمایل آن را تهیه کنند.
معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز با اشاره با تداوم این طرح در طول سال تأکید کرد: اولین اکران «سینما کتاب» پنجشنبه 21 شهریور با اکران فیلم «فارست گامپ» که از رمان موفقی به همین نام اقتباس شده است، در فرهنگ‌سرای سلامت واقع در بوستان ملت معالی‌آباد ساعت 17 انجام می‌شود و تا پایان سال حداقل 30  اجرا را در مراکز فرهنگی و سینماهای شیراز تجربه خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی