[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

۱۴۵ دفتر مجاز زیارتی آماده ثبت‌نام زائران اربعین هستند، روزنامه شیراز نوین

رئیس حج و زیارت استان فارس با اشاره به ثبت‌نام علاقه‌مندان برای اربعین حسینی گفت: ۱۴۵ دفتر مجاز زیارتی در استان فارس آماده ثبت‌نام زائران اربعین هستند.
علیرضا زینلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به آغاز ثبت‌نام برای اربعین حسینی از ابتدای شهریورماه اظهار داشت: علاقه‌مندان برای این سفر معنوی باید حتماً از طریق سامانه سماح برای ثبت نام اقدام کنند. 
وی با اشاره به وجود 145 دفتر خدمات زیارتی مجاز در استان فارس گفت: آن دسته از افرادی که قادر نیستند خود ثبت‌نام اینترنتی داشته باشند می‌توانند با مراجعه به سایت حج و زیارت به اسامی این دفاتر دسترسی پیدا کرده و برای ثبت‌نام به این دفاتر مجاز مراجعه کنند.
رئیس سازمان حج و زیارت استان فارس با تأکید بر اینکه متقاضیان به دفاتر مجاز مراجعه کنند، افزود: متأسفانه عده‌ای سودجود در این مواقع از احساسات پاک مردم سوءاستفاده کرده و با بهانه ثبت نام اربعین کلاهبرداری می‌کنند به همین دلیل درخواست می‌شود مردم حتماً به دفاتر مجاز مراجعه کنند. 
زینلی درباره هزینه ثبت‌نام اربعین نیز بیان کرد: هزینه ثبت‌نام تنها 25 هزار تومان اعلام شده است و هیچ‌کس حق دریافت مبلغی بیش از این را ندارد و مردم در صورت مشاهده تخلف می‌توانند شکایت خود را از طریق مراجع قانونی اعلام کنند. 
وی درباره آمار ثبت نام در استان فارس نیز عنوان کرد: آمار به دلیل ثبت‌نام هر روزه مردم قابل تغییر است و در حال حاضر نمی‌توان آماری را ارائه کرد اما در پایان ثبت‌نام می‌توان از تعداد ثبت نام استان فارس آمار دقیقی ارائه کرد. 
رئیس سازمان حج و زیارت استان فارس همچنین درباره مهلت ثبت‌نام نیز گفت: تا روزهای نزدیک به اربعین فرصت برای ثبت‌نام است اما متقاضیان باید به گونه‌ای زمان را مدیریت کنند که برای سفر و رفت و برگشت‌شان مشکلی پیش نیاید. 
زینلی همچنین درباره فراهم کردن شرایط از جمله ارز مورد نیاز زائران اظهار داشت: زائران طبق آنچه در سایت سماح ذکر شده برای دریافت ارز اقدام کنند و این امر را به لحظات آخر موکول نکنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی