[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

مراقبت از دانش‌آموزان کلید خورد، روزنامه شیراز نوین

معاون پرورشی آموزش و پرورش فارس از راه‌اندازی میز خدمات
فوریت‌های روانی اجتماعی خبرداد

معاون پرورشی وفرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش فارس از راه‌اندازی میز خدمات فوریت‌های روانی اجتماعی دانش‌آموزان در سراسر خبر داد و گفت: این اقدام در راستای فراهم‌سازی زمینه‌های مراقبت از دانش‌آموزان در برابر عوامل مخاطره‌آمیز و ارائه خدمات مورد نیاز به آنها انجام شده است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی گفت: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان « نماد»، یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین طرح‌هایی است که با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان اجرا می‌شود.
وی گفت: در همین‌راستا، طرح  میز ارائه خدمات اورژانسی به دانش‌آموزان نیز به منظور ظرفیت‌سازی و گسترش هماهنگی‌ها برای رصد و مداخله به موقع  و مؤثر در رفتارهای پرخطر و رویدادهای ناگوار تهدیدکننده دانش‌آموزان در فارس راه‌اندازی شد.
معاون پرورشی وفرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های مهم ارکان نظام و مهم‌ترین دغدغه آموزش و پرورش  است، گفت: هم‌زمان با راه‌اندازی میز فوریت‌های روانی اجتماعی دانش آموزان، 43 سیستم کامل رایانه  نیز شامل کیس- مانیتور-کی برد- موس،  در 5 مدرسه مجری طرح نماد شهرستان مرودشت و 38مرکز  مشاوره و هسته مشاوره، در سایر شهرستان‌های‌استان توزیع شد. بانشی عنوان کرد: بر اساس طرح نماد، یک درصد دانش‌آموزان نیازمند خدمات اورژانسی تحت این طرح، باید با مداخله سریع درمان شوند و در این زمینه سیاست ما اول کنترل و بعد شناسایی و درمان است و در کنار این موارد باید هم‌زمان رویکرد پیشگیرانه و توانمندسازی را نیز داشته باشیم. وی به مصادیق آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: یک بخش آسیب‌ها، اعتیاد و مواد مخدر است و دسته دوم شامل آسیب‌های اجتماعی و روانی چون افسردگی، اضطراب، خشم، پرخاشگری، فرار از مدرسه و خانه و همچنین انحرافات اخلاقی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی