[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

حبس امیر ۲ ساله در منزل مسکونی، روزنامه شیراز نوین

نجات کودک دو ساله توسط آتش‌نشانان ایستگاه 3 انجام شد. پس از تماس با سامانه 125 و اعلام حبس شدن کودک خردسال در منزل و عدم توانایی وی و والدین برای باز کردن درب، سریعاً آتش‌نشانان از ایستگاه 3 به محل حادثه اعزام شدند.
علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شیراز در خصوص این عملیات گفت: پس از اعلام این حادثه در ساعت 18:12 دقیقه روز گذشته توسط مرکز فرماندهی، بلافاصله امدادگران  ما به محل حادثه واقع در بلوار دولت اعزام شدند و عملیات آزادسازی را آغاز کردند. 
وی در ادامه به نحوه انجام این عملیات اشاره کرد و گفت: امیر علی کودک 2 ساله که پس از بستن درب ورودی منزل بر روی خود قادر به باز کردن آن نبود، مدام بی‌قراری می‌کرد، آتش‌نشانان پس از آرام کردن کودک، از طریق پشت‌بام با نصب کارگاه از راه پنجره وارد منزل مسکونی شده و درب را باز کردند.
عدلو در پایان از کلیه شهروندان محترم خواست که از تنها گذاشتن کودکان نوپا در اتاق، اتومبیل، داخل وان حمام یا استخر و همچنین از قرار دادن اشیاء نوک تیز و برنده، داروها ، سموم و حشره‌کش‌ها‌ در نزدیکی کودک خودداری کنند.
وی در ادامه افزود: هیچ وقت در این سن کودکان را هنگام بازی تنها نگذارید و به اقتضای سن کودک موارد ایمنی را به او آموزش دهید. سازمان آتش‌نشانی شیراز هرساله با درخواست مسئولان مهدکودک‌ها ‌و مراکز آموزشی به کودکان در هر رده سنی موارد ایمنی را آموزش و آنها را با وظایف آتش‌نشانی آشنا می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی