[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

سیف: ۸ میلیون تن گندم خریدیم ۷ میلیارد بدهکاریم، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه ۸ میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شده است، گفت: از کل مبلغ ریالی خرید تضمینی گندم امسال ۷ میلیارد تومان به کشاورزان بدهکار هستیم. به گزارش ایسنا، یزدان سیف درباره واردات گندم خارجی تصریح کرد: هم‌اکنون برای مصرف کشور در حوزه گندم کمبودی نداریم و افزایش ذخایر استراتژیک در حال بررسی است؛ لذا برای واردات گندم هنوز تصمیمی گرفته نشده است.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه با احتساب واحدهای کوچک، در صنعت شیرینی، شکلات، نان و آرد معادل یک میلیون اشتغال داریم، گفت: امروز ارزش تولید صنعت در حوزه نان و آرد معادل ۴۰ هزار میلیارد تومان و در حوزه شیرینی و شکلات معادل ۳.۵ میلیارد دلار است. وی با بیان اینکه صادرات صنعت در سال گذشته معادل ۹۰۰ میلیون دلار بوده است، افزود: از این مقدار صادرات معادل ۸۰۰ میلیون دلار در حوزه شیرینی و شکلات و ۱۰۰ میلیون دلار در حوزه آرد و نان صادرات داشته‌ایم. سیف با اشاره به اینکه امروز نه تنها در صنعت شیرینی، شکلات و آرد، نان خودکفا هستیم، بلکه در حوزه ماشین‌آلات و مواد اولیه این صنعت در جهان جزو کشورهای برتر هستیم که همچنین در این حوزه صادرات داریم، تصریح کرد: افتتاح این نمایشگاه با وجود ۴۰۰ غرفه داخلی و خارجی در دو حوزه  آرد، نان و شیرینی، شکلات نشان‌يدهنده این است که قطار توسعه کشور ایستایی ندارد و خوشبختانه با فضل پروردگار و همت دست‌اندرکاران  این صنایع و حمایت مردم از تولید داخلی، شکوفایی صنایع کشور در حوزه‌های مختلف رقم زده شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه در بحث تأمین زنجیره غذایی کشور دو استراتژی داریم که امیدواریم با پیگیری بخش صنعت و سیاستگذاران امکان تحقق آن صورت گیرد، گفت: استراتژی اول مربوط به این می‌شود که کارخانه‌های صنعتی، تولید گندمشان بر مبنای  سفارش انجام شود به این صورت که کشاورز بداند برای چه محصول و با چه کیفیتی باید گندم تولید کند و این باعث خواهد شد حضور دولت در عرصه اقتصادی کمتر شود که  این موضوع در صنعت ماکارونی رقم‌خورده است که امیدواریم صنایع شیرینی و شکلات و سایر صنایع که از یارانه برخوردار نیستند به این موضوع ورود کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی