[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

اقتصاد اولویت اصلی است ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس وامام جمعه شیراز گفت: امروز تولید، مسکن، اشتغال، معیشت اولویت اصلی محسوب می‌شود و باید کشور به جایی برسد که معطل کمک یک کشور خارجی نباشیم.
امام جمعه شیراز با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) ایثار، انصاف، بذل علم برای متعلم را از نشانه‌های ایمان دانست و تأکید کرد که نشانه‌های ایمان را باید در ابعاد مختلف زندگی جست و‌جو کرد و این منحصر به مسجد نیست.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا،  آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه اول نماز جمعه 22 شهریور شیراز، با اشاره به اینکه نشانه‌های ایمان را می‌توان در افراد و بخش‌های مختلف جامعه جست و جو کرد، لزوم نمود دادن و اشاعه این نشانه‌ها در ابعاد زندگی را یادآور شد.
امام جمعه شیراز داشتن انصاف را هم برای مدیران هم برای مردم ضرورت دانست و خاطرنشان کرد که هم مدیران باید ایثار و انصاف داشته‌باشند هم مردم به این امر مهم توجه کنند.
وی با بیان اینکه مدیران باید در مواجهه با مردم متوجه باشند که شاید فرزند آنان هم در شرایط همین مردم قرار گرفته و پشت در اتاق یک مدیر بماند، اضافه کرد که مردم هم باید بدانند که حجم کار بسیار زیاد است، لذا برای انجام کارشان صبور باشند.
نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه نشانه‌های ایمان را می‌توان در صاحبخانه‌ها و مشاوران املاکی که در این شرایط دشوار قیمت اجاره و ودیعه مسکن را بالا نبرده‌اند جست و جو کرد، لزوم قدردانی از مشاوران املاکی که برای جلوگیری از افزایش قیمت اجاره بها و ودیعه مسکن تلاش کرده‌اند را یادآور شد.
به گزارش ایسنا، امام جمعه شیراز در خطبه دوم نماز جمعه شیراز، ضمن توصیه همه به تقوا به عنوان مهم‌ترین اصل برای سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت، مناسبت‌های هفته آینده را یادآور شد و از همه کسانی‌که به نوعی در برپایی باشکوه مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تلاش کردند، قدردانی کرد.
امام جمعه شیراز در ادامه با بیان اینکه برخی مسائل اصلی و برخی دیگر حاشیه‌ای است، گفت: نباید جای مسائل اصلی و حاشیه‌ای عوض شود، دشمن می‌خواهد جای این مسائل را عوض کند تا ما مسائل اصلی را فراموش کنیم و او نیاتش را به پیش ببرد.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه دشمنان ایران و مسلمانان جهان، طی دویست سیصد سال گذشته منابع ما را غارت کرده‌اند و یک نمونه کوچک آن جواهر دریای نور است که روی تاج ملکه انگلستان نصب کرده‌اند، گفت: دریای نور در تاج ملکه انگلستان چه می‌کند؟ از کاخ ناتینگهام تا کاخ سفید تمام آجرهایش از امکانات ملت‌های اسلامی خرج شده است.
او با بیان اینکه انقلاب اسلامی دست‌های آنها را قطع کرده و سبب ناراحتی دشمنان و استعمارگران شده است، گفت: این گداهایی که همه عمرشان از امکانات کشورهای اسلامی خورده‌اند و استعمار رو سیاه‌تر از اینها نبوده است، حالا می‌خواهند کشورهای اسلامی و ملت‌های مسلمان را به جان هم بیندازند و حکومت کنند. امام جمعه شیراز با بیان اینکه دشمن با این نیت مسائل حاشیه‌ای‌ درست کرده و با استفاده از دستگاه‌های ‌رسانه‌ای‌ آن را اشاعه می‌دهد به گونه‌ای که ما هم باور کرده و مسائل اصلی‌مان را فراموش می‌کنیم، گفت: اینکه یک دختری خودش را سوزاند، بدون آنکه در مورد حق داشتن یا نداشتن او قضاوتی کنیم زیرا قضاوت برعهده دستگاه قضایی و قاضی است، توسط دشمنان در ایام عزاداری امام حسین(ع) به مسئله اصلی بدل می‌شود و عده‌ای هم فریب می‌خورند.
امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامیده شد، بروز برخی مسائل و دنبال کردن آنها توسط دختران و پسران جوان را ناشی از رونق نداشتن تولید و نبود اشتغال دانست و تصریح کرد که اگر شرایط مناسب اقتصادی وجود داشت پسران به دنبال شغل بودند و این دختر هم شوهر پیدا می‌کرد نه اینکه دنبال مسائل حاشیه‌ای باشد.
نماینده ولی‌فقیه در فارس تأکید کرد که امروز تولید، مسکن، اشتغال، معیشت و.... اولویت اصلی محسوب می‌شود و باید کشور به جایی برسد که معطل کمک یک کشور خارجی نباشیم.
آیت‌الله دژکام با تأکید براینکه باید این مسائل را به جوانان گوشزد کنیم که مسائل اصلی کدام است تا مسائل حاشیه‌ای اصل نشود، خاطرنشان کرد که مسائل حاشیه‌ای هم اهمیت دارد اما در شرایط کنونی مسائل اصلی را باید دنبال کرد و نباید اجازه داد که جای این مسائل با هم عوض شود.
او با بیان اینکه امروز ما به دنبال ادامه مقاومت‌مان در برابر استکبار هستیم، گفت: اینکه برخی از رسانه‌های داخلی هم متوجه نیستند و گاهی یک تیترهایی می‌زنند که انسان متعجب می‌شود؛ تلاش مکرون برای باز شدن فضای مالی با هدف انجام معاملات نفتی ایران را اقدامی فریب‌کارانه دانست که با هدف کشاندن ایران پای مذاکره انجام شده است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه نپذیرفتن ذلت در مقابل مستکبران و دشمنان دین، درسی است که مسلمانان و شیعیان از کودکی فراگرفته و فریاد زده‌اند، مذاکره با غرب در شرایط حاضر را پذیرفتن ذلت ارزیابی کرد که رواداشتن تحقیر نسبت به مردم ایران است. نماینده ولی‌فقیه در فارس با اشاره به اینکه افرادی نظیر انورسادات و یاسرعرفات هم زمانی چنین ذلت و مذاکره‌ای را پذیرفتند، تأکید کرد که عاقبت آنان را باید درس خود قرار دهیم.
امام جمعه شیراز تصریح کرد که اگر رابطه، رابطه انسانی و با انصاف باشد، برای مذاکره حرفی نیست اما امروز آنچه مطرح و دنبال می‌شود، روا داشتن نوعی تحقیر نسبت به ما محسوب شده و دولت و مردم هم باید جواب محکمی به آنان بدهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی