[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تالاب‌ها ‌احیا نمی‌شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون دادگستری فارس اعلام کرد:
چاه‌های‌ غیرمجاز در مجاورت تالاب‌ها ‌قرار دارند 

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس گفت: طی ۶ ماه گذشته در استان فارس ۵۰۰ حلقه چاه پر شد اما آمارهای غیررسمی حکایت از وجود ۳۰ هزار حلقه چاه آب در استان دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، احمد رحمانیان ظهر پنجشنبه در شورای حفاظت از آب استان اضافه کرد: اگر پیگیری نکنیم بعداً با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.  براساس آمارهای رسمی  در استان فارس نزدیک به ١۵ هزار حلقه چاه غیرمجاز وجود دارد اما می‌توان گفت خیلی بیشتر از این میزان چاه غیرمجاز در فارس داریم.
رحمانیان با اشاره به خشک شدن تالاب‌های ‌فارس بیان کرد: تا زمانی که چاه‌های‌غیرمجاز در استان و در کنار تالاب‌ها‌ وجود دارد نباید انتظار احیای تالاب‌های ‌استان را داشته‌باشیم
وی در خصوص پر کردن چاه‌های‌غیرمجاز نیز اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیته‌های‌ مرتبط با چاه‌های‌ غیرمجاز مقرر شده است که چاه‌های‌که در اراضی ملی حفر شده است پر شود ولی نباید فراموش کرد که تا زمانی که برنامه‌ریزی برای مقابله با چاه‌های ‌غیرمجاز  نداشته‌باشیم شرایط آب استان  روز به روز بدتر خواهد شد.
معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس با اشاره افزایش عمق چاه‌های‌استان فارس گفت: عمق چاه‌های‌جنوب استان اکنون به بیش از ۵٠٠ متر رسیده است و اگر سالانه هزار میلی متر باران هم ببارد با وجود چاه‌های‌ غیرمجازی که در سطح استان موجود است وضعیت آب‌های‌زیر زمینی فارس بهبود نمی‌یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی