[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

ایمن‌سازی شهر برای مقابله با بارش‌های‌سیل‌آسا، روزنامه شیراز نوین

اجرای عملیات گسترده پاکسازی و لایروبی مسیل‌ها‌و نقاط حادثه‌خیز محدوده شهرداری منطقه سه. سرپرست شهرداری منطقه سه شیراز گفت: به منظور جلوگیری از بروز حوادث غیرمترقبه و احتمال خطر پذیری و افزایش ظرفیت، رودخانه‌ سعدی و حوضچه تأخیری واقع در دروازه قرآن با انجام عملیات خاکبرداری و لایروبی، ضریب اطمینان در این مکان‌ها افزایش می‌یابند.  
به گزارش ارتباطات و امور فرهنگی شهرداری منطقه سه مسعودطهماسبی سرپرست شهرداری منطقه با اشاره به اجرای عملیات پاکسازی و لایروبی نقاط حادثه‌خیز در شهرک سعدی و دروازه قرآن توسط شهرداری منطقه سه شیراز افزود: تاکنون بیش از یک هزار سرویس کامیون خاک در حوضچه آبگیر دروازه قرآن حمل و 600مترمکعب به حجم حوضچه اضافه شده است و این عملیات همچنان ادامه دارد.
طهماسبی اعلام کرد: در راستای ایمن‌سازی هرچه بیشتر محیط شهری، شهرداری درحال انعقاد قرارداد با پیمانکار به منظور افزایش ارتفاع دیوار اطراف حوضچه دروازه قرآن و همچنین ایجاد سیل‌بند پاره‌سنگی به ارتفاع تقریبی ۲متر و نیم می‌باشد تا از وقوع سیل در زمان بارندگی جلوگیری شود. 
سرپرست شهرداری منطقه سه، فراهم کردن شرایط برای هدایت صحیح و مناسب آب‌های سطحی در رودخانه‌، بسترسازی تمامی کانال‌های‌ سطح منطقه را در راستای جلوگیری از آبگرفتگی در زمان بارندگی و جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در فصول گرم سال را از دلایل مهم لایروبی در این منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت و ضرورت پیشگیری از وقوع سیلاب، عملیات پاکسازی و لایروبی در تمامی نقاط پیش‌بینی شده از جمله لایروبی مسیل سعدی واقع در بلوار شهید وفایی، کوچه 79  انجام گردیده و در حال احداث گورآب جهت جلوگیری از سیل به شهرک سعدی می‌باشد که تا کنون یک هزار و ۲۰۰ متر مکعب لایروبی و خاکبرداری با بکارگیری تجهیزات و ماشین‌آلات مکانیکی درحال اجرا است، که در مجموع این اقدامات کاهش وقوع آبگرفتگی‌های ‌احتمالی را در زمان‌های بارندگی به طور چشمگیری در بر خواهد داشت.
سرپرست شهرداری منطقه سه یاد آور شد: در حال حاضر طبق برنامه زمان‌بندی شده حداکثر تا دو ماه آینده، عملیات لایروبی و پاکسازی مسیل‌ها‌ و کانال‌ها‌ در محدوده شهرداری منطقه سه به اتمام خواهد رسید و این اطمینان‌خاطر را به شهروندان خواهیم داد که ایمن‌سازی شهر برای مقابله با بارش‌های‌ زمستانی انجام  و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.
وی در پایان اضافه کرد: مواد گوناگونی مانند نخاله‌های‌ساختمانی، ضایعات درختی، زباله‌های‌خانگی و... که به عنوان آلاینده وارد مسیل می‌گردند هر کدام به تنهایی یا آمیخته با هم اثرات سویی را در مسیل و در طبیعت ایجاد می‌کند. از شهروندان متعهد و مسئولیت‌پذیر انتظار می‌رود تا با اجتناب از تخلیه مخرب‌های زیست‌محیطی در مسیل‌ها‌ و کانال‌ها، گرفتگی جریان آب را باعث نشوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی