[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

ادعای هیئت دوچرخه‌سواری فارس و پاسخ رئیس سابق، روزنامه شیراز نوین

پس از آن‌که سرپرست هیئت دوچرخه‌سواری فارس اعلام کرد «علاوه بر سقف کاذب، کلید و پریز برق و شیرآلات این دفتر را بازکرده و با خود برده‌اند و حساب بانکی هیئت هم خالی است»، رئیس سابق این هیئت به این ادعاها پاسخ داد.
روح الله نجمی، ‌سرپرست هیئت دوچرخه‌سواری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از استعفای‌ هادی باشفاعت رئیس سابق هیئت، برای تغییر و تحول با او تماس گرفتیم اما هر بار اعلام کردند در مسافرت هستم.
وی اضافه کرد: پس از گذشت یک ماه که خبری از رئیس سابق هیئت نشد، با کلید یدکی که در اداره ورزش و جوانان شیراز موجود است، در دفتر هیئت را باز کردیم و مشاهده شد بسیاری از اموال در هیئت وجود ندارد.
نجمی ‌ادامه داد: پس از مشاهده این اتفاق با بازرسی اداره کل ورزش و جوانان استان تماس گرفتیم و موضوع را به اطلاع رساندیم؛ اما رئیس سابق هیئت به بازرسی اعلام کرده است چون برای سرمایه‌گذار سودی نداشته از این رو اقدام به بردن اموال کرده است.
وی تأکید کرد: مدت ۲ سال دفتر هیئت در اختیار آنها بوده است که در این مدت اقدام به فروش دوچرخه با نشان تجاری یک شرکت معتبر کرده‌ و سود زیادی هم از این  بابت در یک مکان دولتی برده‌اند.
کارشناس امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس اظهار داشت: بر اساس اسنادی که برخی از اعضای هیئت دوچرخه‌سواری آن را ارائه دادند، تمام تجهیزاتی که در دفتر هیئت وجود داشته با کمک شهرداری شیراز تهیه شده بود و مسئولان سابق هیئت در این زمینه، حتی یک ریال هم هزینه نکرده‌اند.
نجمی ‌گفت: موجودی حساب بانکی هیئت را که در آن چهار میلیون تومان سپرده بود نیز امروز خالی است.
وی افزود: پرونده‌ای در بخش بازرسی اداره‌کل ورزش و جوانان فارس در این زمینه تشکیل شده و موضوع در دست بررسی است.
خرابه‌ای را آباد کردیم
از سوی دیگر، رئیس سابق هیئت دوچرخه‌سواری استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به دفاع از عملکرد خود پرداخت و اظهار داشت: طی سه سالی که رئیس هیئت بودم، در بدو ورود آن چیزی که در هیئت وجود داشت صورت‌جلسه شد و هیئت هم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بدهکار بود و برای ساخت دفتر هیئت و خانه دوچرخه مبلغ ۴۸ میلیون تومان نیز هزینه کردیم.
رئیس سابق هیئت دوچرخه‌سواری فارس می‌گوید که در زمان آغاز مسئولیت، ‌این اموال را تحویل گرفته است.
هادی باشفاعت ادامه داد: درضلع جنوبی ورزشگاه حافظیه خرابه‌ای تحویل گرفتیم و براساس توافقنامه اداره ورزش و جوانان شیراز با هیئت دوچرخه‌سواری این شهرستان، مقرر شد به ازای هریک میلیون تومان که هزینه شود به مدت یک سال این دفتر در اختیار هیئت دوچرخه سواری شیراز باشد.
وی اضافه کرد: هیئت دوچرخه‌سواری شیراز با تنی چند از دوچرخه‌سواران پیشکسوت استان فارس وارد مذاکره شد و پیشنهاد داد که بیایند سرمایه‌گذاری کنند.
باشفاعت گفت: پس از اینکه هیچ کس از دوچرخه‌سواران پیشکسوت حاضر نشدند همکاری کنند، خانه دوچرخه که مسئولیت آن به عهده برادرم بود، سرمایه‌گذاری کردند و چون هزینه برگشت نشده است، اموال خود را بردند.
او افزود: خانه دوچرخه با دفتر هیئت استان فارس مشترک بودند که سال ۹۷ دستور بستن این دفتر داده شد؛ اما بر اساس توافقنامه این کار هم غیرقانونی بوده و نباید بسته می‌شد.
باشفاعت در مورد برداشت از حساب بانکی هیئت هم بیان کرد: چک‌های صادر شده مربوط به گذشته است که بر اساس آن پول هزینه‌های مربیگری، داور و اعزام تیم‌ها به المپیاد نخبگان شد که مقام دوم را کسب کردیم و چک‌ها مربوط به آن زمان است. مبلغ چک‌ها هم بیش از ۲۰میلیون تومان است، نه چهار میلیون تومانی که مدعی شده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی