[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

ورزش بهترین راه فرار از دغدغه‌های اجتماعی، روزنامه شیراز نوین

با توجه به دشوار شدن شرایط و افزایش شلوغی‌های ذهنی باید شرایط را به گونه ای تغییر دهیم که کمتر آسیب ببینیم.
زمانی که ذهنمان شلوغ می‌شود باید آن را خلوت کنیم. راه‌های زیادی برای خلوت کردن ذهن وجود دارد؛ اما بهترین راه‌حل افزایش فعالیت‌های فیزیکی و مؤثرترین آن ورزش کردن است.
با توجه به اینکه در طول شبانه روز ۲۴ ساعت فرصت برای زندگی کردن داریم، به اجبار باید مقداری را برای خواب مفید کنار بگذاریم تا بتوانیم با انرژی بیشتر به زندگی ادامه دهیم و مابقی وقت اضافه خود را به کارهای روزانه بپردازیم.
از زمانی که بیدار می‌شویم تا زمان خواب افکار منفی زیادی به سراغمان می‌آید و موظفیم حداقل یک ساعت را برای خودمان و دفع افکار منفی صرف کنیم.
انرژی درونی باید به گونه درست تخلیه شود و یکی از بهترین راه‌های تخلیه ایجاد مشغولیت فیزیکی است؛ پیاده‌روی سریع، دوچرخه‌سواری طولانی یا سریع، انجام یوگا، بازی‌ها و تمرینات ورزشی، دویدن و کارهایی از این قبیل برای تخلیه انرژی مفید است. زمانی که انرژی درونی‌مان تخلییه می‌شود، ابتدا شاید کمی‌ احساس خستگی کنیم؛ اما این احساس به سرعت جای خود را به شادابی و حس خوب می‌دهد و این روند هم در طول تمرین و هم بعد از تمرین می‌تواند از دغدغه‌های روزانه‌مان بکاهد.
در یک ساعت می‌توانیم فیلم ببینیم، در خیابان قدم بزنیم و کارهایی کنیم که زمان بگذرد؛ اما چه خوب است از این فرصت بهینه استفاده کنیم.
زمانی که در حال انجام ورزش هستیم اگر بخواهیم هم نمی‌توانیم به مشغله‌ها، درگیری‌ها، بدهی‌ها، اقساط، نکات منفی و... فکر کنیم؛ زیرا باید از ورزش لذت ببریم و ذهن و جسم خود را رها سازیم.
گاهی نداشتن وقت و شنبه‌ای که هیچ‌گاه نمی‌آید را بهانه‌ای برای ورزش نکردن می‌دانیم. بهترین زمان برای ورزش کردن همین حالا است.
خوب است در باشگاه ثبت‌نام کنیم و ورزش منظم داشته باشیم؛ اما در خانه یا محل کار هم می‌توانیم حرکات کششی و حتی مختصر ورزشی را انجام دهیم.
امروز شنبه است؛ شنبه‌ای که ماه‌ها یا حتی سال‌ها انتظارش را می‌کشیدیم.
تنها کسی که می‌تواند باعث پیشرفت و موفقیتمان شود خودمان هستیم. همیشه اولین قدم، سخت‌ترین قدم است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی