[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

رئیس دفتر رئیس‌جمهور: نمی‌توان با راه‌حل‌های سنتی به جنگ شرایط پیچیده امروز رفت، روزنامه شیراز نوین

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: زمانی که بتوانیم مسئله مبارزه با موادمخدر را به یک گفتمان تبدیل کنیم شروع کار جدی است برای همه اهداف مقدسی که دنبال می‌شود.
به گزارش ایسنا، محمود واعظی در همایش فصلی دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های کشور گفت: زمانی که بتوانیم مسئله مبارزه با مواد مخدر را به یک گفتمان تبدیل کنیم شروع کار جدی است برای همه اهداف مقدسی که دنبال می‌شود.
وی با بیان اینکه همه کشور به دنبال این هستند که بتوانند مأموریت و سهم خود را در این کار مقدس ادا کنند، اظهار کرد: مسئله مبارزه با مواد مخدر به دلیل تغییراتی که داشته باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد. در دهه گذشته جهان در وضعیتی به‌سر می‌برد که سبک زندگی و شرایط اجتماعی و فرهنگی تغییر یافت.
وی ادامه داد: فضای مجازی که در اختیار است با همه مزایای مثبتی که برای جامعه و فرد می‌تواند داشته باشد می‌تواند مخرب نیز باشد، اگر فضای مجازی نبود و اگر در دنیای امروز اطلاعات این گونه منتقل نمی‌شد و اگر هر لحظه در اختیار هر فرد دستگاهی که به هرچه علاقه دارد دسترسی پیدا کند وجود نداشت امروز در کشور ما بحث مواد صنعتی و شیمیایی آنقدر در دسترس نبود و دسترسی به مواد مخدر آسان نبود.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی‌های‌مان بر اساس شرایطی باشد که با آن مواجه هستیم، اظهار کرد: امروز باید با توجه به شرایط پیچیده راه حل هایمان نیز به همان پیچیدگی باشد، نمی توان با راه‌حل‌های‌سنتی به جنگ شرایط پیچیده امروز رفت.
وی ادامه داد: ایران به دلیل پافشاری بر روی استقلال خود و به دلیل اینکه به دنبال تبعیت از قدرت‌های‌بزرگ نیست و به دنبال آن است که اصول انقلاب را اجرایی کند یک کشور معمولی نیست. در دنیا دوستان فراوانی دارد، از طرفی نیز دشمنانی دارد که در رأس آنها آمریکا و در منطقه رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی قرار دارند. رئیس دفتر رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: با تجهیزات سنتی نمی‌توان به مبارزه برویم و باید تجهیزات مبارزه ایران در حوزه مواد مخدر مدرن و به‌روز شود. وی گفت: گزارشی را مطالعه می‌کردم که کاهش سن اعتیاد و گسترش اعتیاد در بانوان را نشان می‌داد و این نگران‌کننده است. بانوان کانون خانواده هستند و اگر به اعتیاد دچار شوند صدمات غیرقابل جبرانی را بر جای می‌گذارند. همچنین باید جوانان و جامعه را با شرایطی که امروز با آن مواجه هستیم آشنا کنیم. بسیاری از خانواده‌ها‌ نمی‌دانند که چگونه فرزندشان به طور ناخواسته آلوده می‌شوند، اگر این موضوع آگاه‌سازی شود و اگر این زمینه را به وجود آوریم چه بسا یاری‌گران زندگی تمام خانواده‌ها ‌و تمام بخش‌ها ‌باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی