[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

قدرت غریبه پارسه ، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه تحلیل و بررسی اخبار
زیر ساخت‌های‌گردشگری همچنان درانزوا قرار دارد. با  تغییر مدیران و نگاه نو به ماجرای گردشگری در فارس وبازدیدهای انجام شده تازه متوجه می‌شویم چقدر عقب‌افتادگی داریم. حتی درموضوع پارکینگ و توقفگاه خودروهای مربوطه، حتی راه‌های دسترسی وآیتم‌هایی که دراین مسیر باید درنظر گرفت، مثلاً حمل ونقل ریلی، هوایی ویا جاده‌ای. همه این موضوعات از اهمیت خاصی برخوردار است و از همه مهم‌تر موضوع ایجاد وحفظ امنیت در مقوله گردشگری برای کسب درآمدهای ارزی است. 
میزان توجه واهمیت دادن به میراث به‌جای مانده از گذشتگان را در بیان مدیران فعلی می‌توان مورد ارزیابی قرار داد  وقتی با همه آنچه در قالب سخنرانی‌ها ‌بیان شده همچنان یک پای کار می‌لنگد و آن اصل ماجرای گردشگری وتوجهات سلیقگی به آن است. معلوم نیست تیم بعدی مدیریتی در استان تا چه میزان به صنعت گردشگری اهمیت بدهد وکارهای آغاز شده ویا در شرف آغاز را ادامه ویا معطل کند. اما آنچه مسلم است بی‌توجهی در سنوات گذشته است بی‌توجهی که باعث شده گاهاً تخت جمشید را به یک تهدید سیاسی ونه فرصتی اقتصادی وفرهنگی تبدیل کند.
حالا وپس از بازدیدهای انجام شده توسط تیم جدید در استانداری فارس دوباره گردشگری را از اولویت‌ها ‌وملزومات اقتصادی ملی و استانی وحتی بین‌المللی قلمداد می‌کنیم. گردشگری یک فرصت بزرگ ونیازمند ایجاد وتوسعه زیر ساخت‌هاست. شعاری که دایم در مورد آن صحبت شده ونتایج لازم را در پی نداشته است. حالا باید دید چگونه می‌توان موانع بین دستگاهی و در یک کلام اختلافات دستگاه‌های متولی را حل وفصل کرد. گویا درجلسه آنی که برای ساماندهی وضعیت تخت‌جمشید ومسیر مربوطه برگزار شده دستگاه‌های مختلفی از جمله راهداری، نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پایگاه تخت جمشید، نماینده مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه،  فرماندار و شهردار مرودشت حضور داشته‌اند که به این لیست باید نام تشکل‌های‌ غیردولتی ومربوطه را اضافه نمود چرا که درشروع هر داستانی این تشکل‌های ‌مردمی هستند که پس از کسب اطلاع از برنامه‌های‌ اجرایی دولت یا حلقه انسانی تشکیل می‌دهند ویا اصل داستان را زیر سوال می‌برند ویک مصوبه را معطل نظرات خود می‌کنند. 
پرسپولیس به‌طور ذاتی یک نام کشنده گردشگران به ایران است و باعث تعجب وتأسف است که چرا در تمام این سال‌ها این سایت بزرگ ومیراث جهانی این‌گونه در انزوا قرار گرفته است. 
انگار قدرت پارسه بیگانه‌ای بوده در میان آشنایان. درهر صورت جلسه‌ای آنی برای رفع مشکلات موجود برگزار شده است که امیدواریم نتایج آنی در پی داشته‌باشد چراکه ریسدگی به این سایت یک حرکت نخ نمای سیاسی قلمداد می‌شود که نتایج آن هیچ بوده و هست. 
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در جلسه ساماندهی محور‌های‌گردشگری تخت‌جمشید گفت: ظرفیت تخت‌جمشید باید در خدمت گردشگری جهان، کشور و استان قرار گیرد.
در این جلسه که با حضور رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و برومندی نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در محل سالن جلسات معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری برگزار شد به بررسی موضوعات مرتبط با شهرستان مرودشت به خصوص موضوعات مرتبط با تخت‌جمشید پرداخته شد.
به گزارش شیراز نوین به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، ظفر افشون معاون گردشگری و امور زائرین در این جلسه گفت: با توجه به شرایط استان و کشور تقویت صنعت گردشگری  از ملزومات این عصر می‌باشد و بر تقویت زیر ساخت‌های‌ این حوزه تأکید نمود.وی همچنین افزود: این جلسه پیرو بازدید از اماکن گردشگری و تفریحی شهرستان مرودشت و با توجه به موانعی که فی ما بین  برخی دستگاه‌های‌متولی در شهرستان وجود داشت به صورت آنی تشکیل گردیده است.
معاون استاندار در این جلسه گفت: ساماندهی مسیر تردد بازدیدکنندگان میراث جهانی تخت‌جمشید در دستور کار پایگاه، فرمانداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گیرد.
در این جلسه نیز مقرر شد از محل اعتبارات ملی و استانی نسبت به ساماندهی محور تردد، پارکینگ و همچنین مجموعه پردیس  تخت‌جمشید توسط دستگاه‌های ‌متولی اقدام گردد.
در این جلسه برومندی نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد نیز به اهمیت و ضرورت بخش گردشگری پرداخت و افزود: با توجه به شرایط کشور و استان، گردشگری در صدر  برنامه‌ریزی شهرستان  باشد و  بر ضرورت تقویط زیر ساخت‌های‌ هوایی، ریلی و جاده‌ای استان تأکید کرد.
گفتنی است این جلسه با حضور  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  و نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و پایگاه تخت‌جمشید، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه،  فرماندار و شهردار مرودشت در محل سالن جلسات معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری برگزار گردید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی