[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

آیت‌الله دستغیب: نباید خدمات را نادیده گرفت، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: رئیس هیئت امنای مجمع خیرین فرهنگساز و شهرساز گفت: علی‌رغم آنکه مشکلات و نواقصی وجود دارد اما به هیچ وجه نباید خدماتی که اجرایی شده است را نادیده گرفت. آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب سه‌شنبه 24 اسفند در مراسم بهره‌برداری از سومین سرای فرهنگ مهربانی شیراز، گفت: نباید از توفیقات و دست‌آوردها و موفقیت‌هایی که از ابتدای انقلاب تاکنون حاصل شده است، غفلت کرد. 
او با تصریح اینکه شیراز توانائی و پتانسیل‌های لازم برای تبدیل شدن به الگو را دارد،‌ گفت: شیراز با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها، نه تنها در بین شهرهای ایران که بین شهرهای جهان خصوصاً شهرهای جهان اسلام می‌تواند الگو باشد. آیت‌الله دستغیب، اقدامات اجرایی شده 5 سال اخیر در حوزه عمران شهری شیراز را ستود و گفت: اینکه شیراز و البته استان فارس در این سال‌ها جایگاه خود را بازیافته، یک نعمت است که باید قدردان آن بود. 
تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) با تأکید براینکه خودباوری و اعتماد به‌نفس از نعمت‌های الهی به‌شمار می‌رود، گفت: ما برای رساندن شیراز و فارس به جایگاه اصلی آن در قله، نیازمند تسری اعتماد به نفس و خودباوری نزد تمام اعضای جامعه داریم. 
او با بیان اینکه رشد خودباوری و اعتماد به‌نفس، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به‌تدریج شروع شد و اکنون با سرعت بیشتری ادامه دارد، گفت: امروز در شیراز و فارس شاهد رشد اعتماد به نفس نزد مدیران و مسئولان و مردم هستیم به‌گونه‌ای که دیگر خود را با سایر استان‌ها و شهرها نمی‌سنجیم بلکه در بسیاری مسائل الگو شده‌ایم. 
رئیس هیئت امنای مجمع خیرین فرهنگساز و شهرساز، ایجاد مجامع خیرین و شکل‌گیری اماکنی تحت عنوان سرای فرهنگ مهربانی را، ناشی از همان خودباوری ایجاد شده دانست و گفت: سرای فرهنگ مهربانی البته نشان‌دهنده نیاز فکری و ذاتی خیرین و نیکوکاران به انجام امور نیک است. نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خیرین و نیکوکاران خود اولین نیازمندان جامعه هستند! گفت: نیاز تنها مربوط به کسانیکه به دلیلی کمبودی در بخش‌های مختلف دارند، نیست؛ افراد متمکن هم اگر دقت کنند، نیازی ذاتی در وجودشان هست. آیت‌الله دستغیب خاطرنشان کرد: زمانی که انسان گامی مؤثر در مسیر انفاق و نیکوکاری برمی‌دارد، سرشار از لذت می‌شود؛ این احساس شادی باطنی و آرامش خاطر، پاسخگویی به همان نیاز ذاتی است؛ همه انسان‌ها به‌گونه‌ای این نیاز باطنی برای کمک به دیگران را دارند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی