[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

نبرد حیثیتـی روی سکوهای حافظیه ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: هواداران ترک زبان قشقایی مدعی‌اند که پرشورترین تماشاگران لیگ یک هستند و از طرف دیگر، فجری‌های قدیمی‌ دوست ندارند چنین چیزی را بپذیرند. بنابراین کم نیاوردن در این بحث یکی از جذابیت‌های شهرآورد امروز شیراز خواهد بود.
هفته پنجم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران، امروز برگزار می‌شود و در مهم‌ترین بازی تیم‌های قشقایی و فجرسپاسی، شهرآورد شیراز را برگزار خواهند کرد.
شاگردان رضا عنایتی این فصل را بسیار بهتر از فجر شروع کردند و با یک پیروزی درخشان، زنگ خطر را برای تمام مدعیان صعود به لیگ برتر به صدا درآوردند. آنها که در هفته نخست میزبان مس کرمان بودند، در ورزشگاه حافظیه، یک گل حریف را با سه گل پاسخ دادند. محمد غلامی، آرام عباسی و پژمان خوبیاری زننده این سه گل بودند.
اما در همان روز، فجر متحمل شکست سنگینی شد. شاگردان مهابادی در اراک به مصاف شاگردان محمود فکری رفتند. آنها سه بر صفر از حریف خود عقب بودند که در دقایق پایانی بابا محمدی توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند. بنابراین، دو نتیجه متفاوت باعث شد هواداران فجر در کری‌ها با رقیب همشهری دست پایین را داشته باشند، اما خیلی زود ورق برگشت.
در هفته دوم، فجر میزبان علم و ادب تبریز بود؛ تیمی بی‌مهره و ناشناخته با سرمربی جوان و نه چندان باتجربه. فجری‌ها در این بازی که در ورزشگاه شهید دستغیب برگزار شد، روان و رو به جلو بازی کردند و سه بر یک حریف خود را شکست دادند. محمد امینی، میلاد غریبی و بابا محمدی زننده این سه گل بودند. اما قشقایی که به قم رفته بود تا با تیم خوشه طلایی ساوه دیدار کند، نتوانست گل سهیل نیک‌نام را حفظ کند و به نتیجه تساوی رضایت داد.
در هفته سوم، قشقایی در خانه میزبان مس رفسنجان بود و مانند بازی با مس کرمان، با یک گل زودهنگام از میهمان خود عقب افتاد. پیش از به پایان رسیدن نیمه اول، سعید زارع گل تساوی را به ثمر رساند. سعید زارع در نیمه دوم می‌توانست گل پیروزی را هم به ثمر برساند؛ اما موقعیت طلایی را از دست داد تا مسی‌ها در ده دقیقه پایانی با زدن گل برتری، قشقایی را در این بازی خانگی دست خالی بگذارند.
در همان روز اما فجرسپاسی که به اهواز رفته بود، با تک‌گل اسماعیل بابایی موفق به شکست استقلال خوزستان شد تا دومین پیروزی پیاپی را کسب کرده و برای اولین بار در جدول رده‌بندی بالاتر از قشقایی قرار بگیرد.
در هفته چهارم، فجر در شیراز میزبان ملوان بود و با ارائه یک بازی سوپرتهاجمی، چهار بر صفر میهمان نامدارش را مغلوب کرد. در این بازی محمد امینی، میلاد غریبی، محمدحسین کریم‌زاده و بابا محمدی برای فجر گل‌زنی کردند تا این تیم با 9 امتیاز به رتبه دوم جدول صعود کند. اما قشقایی بدشانس بود که در دقیقه 96 بازی با گل ریحان البرز در کرج دروازه‌اش باز شد و دومین شکست متوالی را متحمل شد. با این شکست، قشقایی با همان 4 امتیازی که در دو هفته اول اندوخته بود، در رتبه یازدهم قرار گرفت.
این چهارمین نبرد تاریخی این دو تیم محسوب می‌شود. نخستین بازی دو تیم دو سال پیش در همین روزها و در چارچوب رقابت‌های جام حذفی برگزار شد و فجرسپاسی با گل دقیقه 116 ابوذر صفرزاده موفق شد حریف آن زمان لیگ دویی خود را مغلوب کرده و به مرحله بعد صعود کند.
اما یک سال بعد، قشقایی در ورزشگاه پارس موفق شد تیم مریض و بی‌حال مجید صالح را با تک‌گل محمدجواد عباسی شکست دهد. در سومین بازی دو تیم و در حالی که فجر با داوود مهابادی سرحال شده بود، این تیم توانست شکست بازی رفت را جبران کند و با دو گل محمدحسین کریم زاده و رسول بهاروندی پیروز شود.
بازی امروز دو تیم به میزبانی قشقایی برگزار می‌شود و طبق شنیده‌ها، باشگاه قشقایی تصمیم گرفته برای این بازی بلیت‌فروشی هم انجام دهد! بنابراین، پس از سال‌ها یک بازی لیگ یکی در ورزشگاه حافظیه بلیت‌فروشی خواهد شد و باید دید استقبال طرف‌داران دو تیم از این مسابقه چگونه خواهد بود.
فجرسپاسی در صورت پیروزی در این مسابقه می‌تواند به صدر جدول صعود کند. اما نبرد اصلی امروز روی سکوهای حافظیه خواهد بود؛ جایی که فجری‌ها دوست ندارند مقابل هواداران پرشور حریف نوپایشان کم بیاورند و قافیه را روی سکوها ببازند. باید دید امروز فارغ از نتیجه‌ای که در زمین مسابقه رقم می‌خورد، کدام تیم روی سکوها پیروز خواهد شد.
در دیگر بازی‌های امروز، تیم صدرنشین بادران تهران در سیرجان میهمان آرمان‌گهر خواهد بود. تیم رده سومی ‌نود ارومیه در تهران به مصاف تیم بدون امتیاز نیروی زمینی خواهد رفت. مس رفسنجان رده چهارمی‌ هم در زمین سرخ‌پوشان پاکدشت به میدان می‌رود. خوشه طلایی ساوه که در رتبه پنجم قرار دارد، در انزلی با ملوان دیدار خواهد کرد. داماش رده ششمی‌ در زمین خود میزبان مس کرمان است، آلومینیوم رده هفتمی‌ میزبان استقلال خوزستان خواهد بود، گل ریحان رده هشتمی ‌در بابل میهمان رایکای این شهر است و بالاخره سپیدرود تیم نهم جدول در تبریز به مصاف تیم آخر جدول، یعنی علم و ادب شهرداری تبریز می‌رود.
برنامه کامل و اسامی ‌داوران بازی‌های امروز:
یکشنبه 24 شهریور 98
* قشقایی شیراز- فجرسپاسی شیراز، ساعت 16:30، ورزشگاه حافظیه شیراز
داوران: مهدی مرجان‌زاده، جعفر مهاجر، داریوش صابرمطلق و عباس مهدی‌زاده
ناظر: صفدر احمدی
* رایکای بابل - گل ریحان البرز، ساعت 16:45، ورزشگاه هفتم تیر بابل
داوران: وحید صالحی، مجید سربندی، رضا بابارئیسی و مصطفی بینش
ناظر: مجید روغنی
* ملوان بندر انزلی- خوشه طلایی ساوه، ساعت 17، ورزشگاه تختی انزلی
داوران: روح‌الله شریفی، مرتضی هوشیار، ناصر رحیمی ‌و وحید زمانی
ناظر: مختار مهدوی
* نیروی زمینی تهران - نود ارومیه، ساعت 17، ورزشگاه غدیر تهران
داوران: عنایت قوچ‌کانلو، رحیم حاجیلو، علی رعیت و سعید لهراسبی
* آرمان‌گهر سیرجان - بادران تهران، ساعت 17، ورزشگاه امام علی(ع) سیرجان
داوران: کیوان علی‌محمدی، محمدعلی رضایی، میلاد قاسمی ‌و مهدی اجاقی
ناظر: رحیم مهرپیشه
* سرخپوشان پاکدشت - مس رفسنجان، ساعت 17، ورزشگاه شهدای اسلامشهر
داوران: کمیل غلامی، عسگر محمدی، موسی مه‌آبادی و عبدالحسین باستان
ناظر: محمود رفیعی
* آلومینیوم اراک - استقلال خوزستان، ساعت 17، ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک
داوران: علی‌اصغر مومنی، اسماعیل احمدی، عباس شیرزادی و مسعود حقیقی
ناظر: سعادت باغبان
* شهرداری تبریز- سپیدرود رشت، ساعت 17:15،  ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز
داوران: امیر ایار، صادق رستمی، سجاد نجفی‌نژاد و سجاد یاری
ناظر: حسین نیرویار
* داماش گیلانیان - مس کرمان، ساعت 17:15، ورزشگاه سردار جنگل رشت
داوران: ناصر جنگی، ایوب غلامزاده، حسین گلشنی و مهدی جبرئیلی
ناظر: علی خسروی.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی