[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تاریـخ‌سازی چوپـان جهانـی می‌شـود؟، روزنامه شیراز نوین

هادی چوپان پس از سال‌ها تلاش برای کسب ویزای مستر المپیا بالاخره توانست از سد ویزا بگذرد. چوپان که در مسابقات جهانی ونکوور 2019 آخرین افتخار از مقام‌های اولی بی‌شمارش در سال‌های اخیر را کسب کرده بود، با 212 پوند وزن (96کیلوگرم) در مسابقات مستر المپیا حاضر شد. به گزارش روابط عمومی ‌اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، Mr. Olympia عنوانی است که به برنده رقابت حرفه‌ای پرورش اندام مردان که رقابتی بین‌المللی است و هرسال توسط فدراسیون جهانی پرورش اندام برگزار می‌گردد، اهدا می‌شود. جو ویدر این رقابت را پایه‌گذاری کرد تا برندگان مستر یونیورس قابلیت ادامه رقابت و کسب درآمد را داشته باشند. اولین مستر المپیا در ۱۸ سپتامبر ۱۹۶۵ در آکادمی ‌موسیقی بروکلین برگزار شد که لاری اسکات اولین عنوان قهرمانی‌اش از دو عنوان متوالی خود را به دست آورد. لی هنی و رونی کلمن رکوردداران عنوان قهرمانی با ۸ عنوان هستند. فیلم تپش آهن که مسائل قبل از مستر المپیای ۱۹۷۵ را پوشش می‌داد، در رسیدن آرنولد شوارتزنگر و لو فرینو به دنیای سینما کمک زیادی کرد. همچنین عنوانی نیز برای میس المپیا که برنده رقابت بخش زنان است وجود دارد. تمام رقابت‌ها در یک هفته برگزار می‌شوند.
مسابقات مستر المپیا در حال حاضر مهم‌ترین و معتبرترین مسابقات در رشته پرورش اندام است که هر سال با جمعی از حرفه‌ای‌ترین ورزشکاران این رشته برگزار می‌شود. لی هنی و رونی کلمن با هشت بار قهرمانی بیشترین تعداد قهرمانی را در این مسابقات دارند.
برای راه‌یابی به این مسابقات ورزشکاران باید در مسابقات متعددی که در طول سال برگزار می‌شود شرکت کنند تا بتوانند جواز حضور در این مسابقات را پیدا کنند. البته ۱۰نفر برتر هر دوره می‌توانند به‌طور مستقیم در مسابقات سال آینده شرکت کنند؛ اما افراد دیگر باید در طی مسابقاتی همچون آرنولد کلاسیک، شب قهرمانان و… توان خود را محک زده تا بتوانند به این مسابقات حرفه‌ای راه پیدا کنند. بیت‌الله عباس‌پور برای اولین بار در تاریخ ایران وارد مسابقات مستر المپیا (معتبرترین مسابقات پرورش اندام) در سال ۲۰۱۲ شد که مقام هفدهمی ‌را برای ایران به ارمغان آورد و در سال ۲۰۱۳ نیز به مقام هفدهم رسید. در سال ۲۰۱۴ وی در مسابقه رده ۲۱۲ پوندی‌ها شرکت کرد و به مقام پنجم رسید.
هادی چوپان در این مسابقات تصمیم گرفت در دسته مثبت 212 پوندی‌ها شرکت کند تا به گفته خودش برایش رقابت بیشتری ایجاد شود. چوپان در این باره گفته در 212 قهرمانی‌ام بدون چالش بود و می‌خواستم رقابت بیشتری کنم.
وی صبح شنبه رقابتش را در این دسته که به نوعی انتهای قله بدن‌سازی جهان است آغاز کرد و توانست با شایستگی با کات عضلانی و حجم بالا در کنار زیبایی اندام به جمع 4 نفر برتر مسابقات راه یابد.
وی قرار است یکشنبه برای انتخاب مستر المپیا با ویلیام بوناک و وینکلار و کری رقابت کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی