[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

معاون امور بانوان رئیس جمهور: اقتصاد مقاومتی را تنها در یک سال نمی‌توان عملیاتی کرد، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر - امین افشار

معاون امور بانوان رئیس جمهور در دومین روز از همایش ریحانة النبی که به تجلیل از آثار ادبی اختصاص داشت با اشاره به انتقادات اخیر به دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: مقاومتی کردن اقتصاد در طول یکسال و تنها توسط دولت عملی نخواهد بود و نیاز است تمام نهادها با کمک یکدیگر در این مسیر گام بردارند. شهین‌دخت مولاوردی افزود: با پیگیری‌های مستمر رهبری اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده ولی نباید با اتمام سال جاری که پیرامون اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده این شعار به فراموشی سپرده شود. معاون رئیس جمهور در امور بانوان اضافه کرد: علی‌رغم انتقادات زیادی که در زمینه عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی به دولت شد اقتصاد ایران در سال ۹۵نسبت به سال ۹۴ مقاومتی‌تر شده است. وی با اشاره به انتخابات سال آینده بیان کرد: زنان باید در تمام عرصه‌ها ورود کنند همانگونه که امام خمینی (ره) حضور آنان را در به ثمر نشستن نهضت اسلامی مؤثر می‌دانست. وی با تأکید بر نقش زنان در رده فرماندهی نظامی در اوایل انقلاب خاطرنشان کرد: زنان توانستند در دوران مختلف نقش‌آفرین باشند و لازم است نقش آنها در جامعه درک شود. مولاوردی تأکید کرد: ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده و تقسیم کار ملی پیرامون این موضوع یکی از اقدامات مفید سال جاری بود. وی افزود: ابلاغ منشور حقوق شهروندی نیز به عنوان اتفاق مهم دیگر دولت بود که در سال ۹۵انجام شد. معاون رئیس جمهور با تأکید بر مزین شدن امسال با یاد حضرت زهرا (ع) گفت: این موضوع باعث شد در سال جاری به شخصیت ویژه ایشان توجه و بررسی بیشتری در این زمینه صورت گیرد. وی تشریح کرد: ویژگی‌های حضرت فاطمه (ع) را باید در قالب هنر و ادبیات به مردم و جامعه ارائه کرد. وی اضافه کرد: امیدوارم با استفاده از هنر و ابزارها و تکنولوژی نوین با اتکا به این ظرفیت‌های نو و جدید بتوان خدمات مؤثری در جهت آشنایی جوانان با راه و روش زندگی اهل بیت(ع) قدمی مؤثری برداشت. ملاوردی اظهار کرد: اینگونه برنامه‌ها اگر سمت و سویی علمی‌تر داشته باشد کمک بیشتری می‌تواند به جامعه کند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ابتدای آیین اهداء جوایز ادبی ریحانه گفت: طرح این همایش ملی قریب ده ماه پیش مطرح و با نام و محوریت حضرت زهرا (س) مطرح شد و با همکاری بسیاری از سازمان‌ها انجام گرفت. 
دومین روز همایش ریحانه‌النبی ظهر دیروز در شهرستان مهر با تقدیر از برگزیدگان شعر و داستان به کار خود پایان داد. داوران در بخش داستانک هیچ اثری را شایسته رتبه ندانستند و تنها از دو اثر به نام «کوثر» نوشته یوسف زارعی از شهرستان مهر و «نگذار» نوشته محمدحسین سلیمی‌جاغرق از مشهد تقدیر کردند. 
در بخش داستان هیچ داستانی نتوانست رتبه اول را به دست آورد و داستان‌های «الله اکبر 34 مرتبه» نوشته زهرا درمان از تهران و «معیار اندازه‌گیری» نوشته نیلوفر ناظری از قزوین توانستند مشترکاً به رتبه دوم دست یابند و رتبه سوم به داستان «اگر من مادرت بودم» نوشته طیبه سیدی از مشهد تعلق گرفت. در بخش شعر که با قرائت بیانیه‌ای توسط محمدحسین بهرامیان شروع شد، جایزه نخست این بخش به شعر آرش پورعلیزاده از رشت رسید، محمد زارعی از دلیجان و ایوب پرندآور از جهرم به ترتیب مقام دوم و سوم این بخش را به دست آوردند و از شعر روح‌الله قناعتیان شاعر جهرمی تقدیر شد. لازم به ذکر است جایزه نفر اول تندیس ویژه جشنواره همراه با مبلغ 3میلیون تومان، نفر اول تندیس ویژه جشنواره همراه با مبلغ 2میلیون تومان، نفر سوم تندیس ویژه جشنواره همراه با مبلغ یک میلیون تومان و جایزه تقدیر شدگان تندیس ویژه جشنواره و مبلغ 500هزار تومان بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی