[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

مشارکت دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس در راه‌اندازی یک کارخانه ، روزنامه شیراز نوین

مشارکت دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس
در راه‌اندازی یک کارخانه 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس  برای مشارکت در راه‌اندازی کارخانه نوآوری شیراز با استفاده از ظرفیت‌های موجود علمی در این دانشگاه اعلام آمادگی کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌استان فارس، دکتر محمدجامعی در دیدار با مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فارس اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس دارای 14 دانشکده در شهرستان‌های مختلف استان فارس است که سه دانشکده آن از جمله شهید باهنر در شیراز قرار دارد.
وی بیان کرد: مبنای آموزش در دانشگاه فنی و حرفه‌ای بر محوریت مهارت آموزی است به طوری که بیش از 60 درصد دروس آموزشی به صورت عملی و کارگاهی برگزار می‌شود.
جامعی با تأکید بر اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای امروز به عنوان یک مرکز دانشگاهی پیشرو در عرصه نظام آموزش عالی مهارتی به شمار می‌رود، گفت: دانش‌آموختگان این دانشگاه علاوه بر کسب مهارت و افتخارآفرینی در عرصه‌های علمی و تحصیلی  در حین تحصیل و یا پس از فارغ التحصیلی در بازار کار مشغول فعالیت شوند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌استان فارس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساخت کارخانه نوآوری با همراهی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فارس در شیراز بیان کرد: با ظرفیت‌های علمی و دانشجویی که در این دانشگاه وجود دارد آماده هرگونه همکاری برای پویایی این کارخانه هستیم.
این استاد دانشگاه گفت: باید طوری برنامه‌ریزی شود که کارخانه نوآوری خروجی داشته باشد و در آن ایده دانشجویان و اساتید به ثروت تبدیل شود.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فارس نیز با اشاره به نقش تأثیرگذار دانشگاه فنی و حرفه‌ای در ارائه آموزش‌های مهارتی و رشته‌های مرتبط با IT اظهار داشت: این اداره کل آماده بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری است.
سهرابی بیان کرد: موضوع مهم دیگر که می‌توان با همکاری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای اجرای آن را دنبال کرد در زمینه حوزه کسب و کارهای نوپا استان فارس و همچنین ارتباط آن با کارخانه نوآوری ITMC (کارخانجات مخابراتی ایران) است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی