[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

جلوگیری از خطر سقوط سنگ‌های‌نمای ساختمان مسکونی، روزنامه شیراز نوین

تعدادی سنگ نمای یک ساختمان چهار طبقه مسکونی در بلوار رحمت که هر آن احتمال می‌رفت از نمای ساختمان جدا شده و به پایین و داخل کوچه سقوط کند توسط آتش‌نشانان مهار شد.
به گزارش پایگاه خبری 125، روز گذشته با اطلاع‌رسانی این حادثه توسط شهروندان به سامانه 125، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز بی‌درنگ نجاتگران ایستگاه شش این سازمان را به بلوار رحمت، رهسپارکرد.
علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شیراز گفت: قسمتی از نمای سنگی یک ساختمان چهار طبقه، از شکل خود خارج و از دیوارنمای ساختمان جدا شد و هرلحظه نیز ممکن بود به طورکامل از بدنه ساختمان کنده شده و به پایین سقوط کند.
وی افزود: با توجه به قرار گرفتن این ساختمان در مسیر تردد خودروها و عابرین، هر آن احتمال داشت با ریزش سنگ‌ها، خسارت مالی و جانی به شهروندان وارد شود که نیروهای آتش‌نشانی بلافاصله با کشیدن نوار خطر و ایمن‌سازی اطراف محل، پس از مهار و  دسترسی به سنگ‌های‌در حال ریزش، عملیات جداسازی سنگ‌ها‌را آغاز کردند.
عدلو اظهار داشت: خوشبختانه سنگ‌های‌ در حال ریزش توسط آتش‌نشانان به صورت کاملاً ایمن و حتی بدون هیچگونه آسیبی از نمای ساختمان جدا شده و به سطح زمین انتقال یافتند.
عدلو ابراز داشت: درپایان این عملیات، تذکرات ایمنی لازم جهت مقاوم‌سازی بقیه سنگ‌ها ‌به مالکان و ساکنان این ساختمان گوشزد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی