[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

گردش مالی موادمخدر با نفت و توریسم برابری می‌کند، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس مدعی شد که گردش‌ مالی سوداگری مواد مخدر با صنایع نفت و توریسم برابری می‌کند و متأسفانه در سالیان اخیر این  تغییر روش و نگرش داده و با تروریسم نیز عجین شده است. به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدرضا ابراهیمی یکشنبه 24 شهریور در دیدار با فرماندار شهرستان مهر که در محل این فرمانداری برگزار شد، بیان کرد: اولین آسیب اجتماعی کشور موادمخدر است و بین ۵۵ تا ۶۵ درصد طلاق‌ها به دلیل مصرف مواد مخدر است.
وی خاطرنشان کرد: همه قبول داریم اعتیاد یک بلای خانمان سوز محسوب می‌شود اما امروز مهم‌ترین دغدغه حساس‌سازی مردم و مسئولان به شمار می‌رود، لذا باید عزم ملی برای پیشگیری و مبارزه شکل بگیرد که متأسفانه با وجود این که همه ابعاد و آسیب‌های مواد مخدر مشخص بوده اما خطر آن آنگونه که باید جدی گرفته نشده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس همچنین خواستار عمل ادارات به وظایف تعریف شده خود در بحث پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شد و گفت: برای اولین بار بحث اعتیاد در برنامه ششم توسعه وارد شده و وظایف دستگاه‌ها مشخص شده است، لذا از نهادها و دستگاه‌های اجرایی برای عمل به وظایف تعریف شده، مطالبه جدی داریم. فرماندار شهرستان مُهر نیز بیان کرد: شهرستان مهر به کریدور ارتباطی شمال به جنوب تبدیل شده و در برخی از محورهای این شهرستان روزانه حجم قابل توجهی از تردد وسایل نقلیه را شاهد هستیم. سیدمحمد موسوی افزود: با توجه به افزایش آمار کشفیات مواد مخدر از محورهای مواصلاتی این شهرستان به نظر می‌رسد، مسیر ترانزیت مواد مخدر به این سمت تغییر کرده است. فرماندار مُهر خاطرنشان کرد: با توجه به نبود نظارت‌های نیروهای امنیتی و انتظامی در برخی از محورهای شهرستان، نیاز به استقرار یک پاسگاه نیروی انتظامی در گلوگاه سمنگان بخش اسیر این شهرستان احساس می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی