[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

اخلالگران اقتصادی پای میز محاکمه ، روزنامه شیراز نوین

نهمین جلسه دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی مربوط به متهمان پرونده شرکت هرمی فایننشیال در شیراز برگزار شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، از صبح یکشنبه 24 شهریور، نهمین جلسه رسیدگی به پرونده اخلالگران اقتصادی با هدف رسیدگی به جرائم متهمان پرونده شرکت هرمی فایننشنال به شکل علنی در محل شعبه ویژه در دادگاه انقلاب شیراز برگزار شد.
براساس این گزارش در این پرونده تاکنون پانزده متهم شناسایی شده‌‌اند که دادگاه به اتهامات این افراد نظیر اخلال در سیستم اقتصادی و خروج ارز از کشور، رسیدگی می‌کند.
سید محمود ساداتی رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدین و اخلالگران اقتصادی استان فارس در ارتباط با پرونده این شرکت هرمی، گفت: تاکنون 35 نفر از 15 متهم این پرونده شاکی شده‌اند؛ البته برخی از مالباختگان به دلایلی هنوز اعلام شکات نکرده‌اند.
قاضی ساداتی با یادآوری اینکه برخی متهمان این پرونده متواری بوده یا از کشور خارج شده‌اند، گفت: شرکت هرمی فایننشیال نسبت به جذب سرمایه‌های‌در پوشش آموزش یا ایجاد بستر کارآفرینی اقدام کرده و افراد بین سه تا 10 هزار دلار سرمایه به این شرکت سپرده‌اند.
او با بیان اینکه این شرکت هرمی در کشورهای ایران، چین، تایلند، دبی، مالزی و دیگر کشورهای آسیای میانه فعالیت داشته، یادآور شد که سرمایه‌های مردم توسط این شرکت به شکل ارز از کشور خارج شده است.
قاضی ساداتی ادامه داد: این شرکت هرمی پس از جذب سرمایه‌های‌مردمی نسبت به تبدیل آنها به ارز دیجیتال و خارج کردن آن از کشور اقدام کرده و شاکیان پرونده اعلام می‌کنند از محل سرمایه‌گذاری هیچ درآمدی نداشته‌اند.
این مقام قضایی اشد مجازات برای مفسدان و اخلالگران اقتصادی را 20 سال حبس به علاوه جرائم نقدی و شلاق اعلام و خاطرنشان کرد که در کمترین حالت متهمان پس از اثبات اتهام به 5 سال حبس محکوم می‌شوند.
نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست این پرونده گفت: اخلال در سیستم اقتصادی کشور، توسعه زنجیره‌های‌انسانی برای شرکت هرمی فایننشیال، تحصیل مال از روش‌های‌نامشروع و خروج هزار میلیارد ریال ارز از کشور، اتهام‌های مطرح در این پرونده است.
کورش زارعی با یادآوری اینکه سران این شرکت هرمی در کشورهای امارات و مالزی فعالیت و حضور داشتند، گفت: عوامل این افراد در داخل کشور به فعالیت مشغول بودند.
زارعی با بیان اینکه سرمایه‌های جذب شده از مردم توسط این شرکت به ارز دیجیتال بدل شده است، گفت: هیچ پشتوانه‌ای برای بازگشت سرمایه‌های جذب شده وجود ندارد.
نماینده دادستان شیراز گفت: شرکت فایننشیال برای حذب حداکثری سرمایه مردم بین 6 تا 10 درصد پورسانت به افراد پرداخت کرده است.
به گزارش ایسنا، براساس کیفرخواست مطرح شده، متهم ردیف اول در این پرونده بیش از 600 هزار دلار ارز را از کشور خارج کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی