[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

هادی چوپان؛ شگفتی‌ساز بزرگ مسترالمپیا ۲۰۱۹، روزنامه شیراز نوین

مسابقات مسترالمپیای 2019 با شگفتی‌سازی بزرگ ‌هادی چوپان و کسب عنوان سومی ‌به همراه دریافت جایزه «قهرمان مردم» به پایان رسید. به گزارش «ورزش سه»، ‌هادی که برای اولین بار حضور در معتبرترین رویداد بدن‌سازی حرفه‌ای جهان را تجربه می‌کرد، در بخش پرورش اندام و در رقابت با بهترین بدن‌سازان حال حاضر جهان روی سکوی سومی ‌قرار گرفت و تبدیل به اولین بدن‌ساز ایرانی شد که در این مسابقات به چنین افتخاری دست پیدا می‌کند. این شگفتی در حالی رقم خورد که تا دو هفته پیش مشخص نبود که آیا‌ هادی چوپان می‌تواند ویزای آمریکا را دریافت کند یا نه. ولی خوشبختانه این اتفاق افتاد و بدن‌ساز سخت‌کوش ایرانی با نمایشی کم‌نقص، تبدیل به مهم‌ترین اتفاق این دوره مسترالمپیا شد.
هادی چوپان که به «گرگ ایرانی» مشهور شده، سال گذشته هم جواز حضور در مسابقات مسترالمپیا را به دست آورده بود؛ اما به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌های دریافت ویزا، نتوانسته بود به آمریکا سفر کند. او که مدتی است زیرنظر هنی رامبد، مربی ایرانی‌الاصل بدن‌سازی تمرین می‌کند، ابتدا قصد داشت در بخش بدن‌سازان کمتر از 212 پوند (96 کیلو) روی استیج برود که نسبت به رقابت‌های دسته آزاد (اوپن) اعتبار و اهمیت کمتری دارد. ولی ‌هادی در یک تصمیم شجاعانه از عنوان قهرمانی در دسته 212 پوند گذشت و با اینکه از حریفانش حدود 10 کیلو سبک‌تر بود، به رقابت با بدن‌سازان دسته آزاد رفت.
عنوان سومی ‌هادی چوپان در مسترالمپیا وقتی ارزشمندتر می‌شود که بدانیم بسیاری از بزرگان بدن‌سازی جهان در اولین تجربه المپیایی خود مقام‌های ناامیدکننده‌ای کسب کرده‌اند و طبق یک سنت قدیمی، مسترالمپیا به تازه‌واردها روی خوش نشان نمی‌دهد. اما این بدن‌ساز سخت‌کوش اهل استان فارس آن‌قدر خوب و بی‌نقص بود که داوران چاره‌ای جز قرار دادنش در جمع نفرات برتر نداشتند.
علاوه بر مقام سومی ‌ارزشمند گرگ ایرانی در لاس وگاس،‌ هادی جایزه «قهرمان مردم» را نیز به خودش اختصاص داد. این جایزه که از سال پیش ابداع شده، تماشاگران، محبوب‌ترین و بهترین بدن‌ساز حاضر در مسترالمپیا را انتخاب می‌کنند.
وقتی رقابت‌های مقدماتی در روز شنبه آغاز شد، از فراخوانی‌های داوران برای مقایسه، می‌شد حدس زد که‌ هادی چوپان نظر داوران را به خود جلب کرده و قطعاً یکی از فینالیست‌ها خواهد بود. در مرحله فینال هم که بامداد یکشنبه به وقت ایران برگزار شد،‌ هادی رقابت نزدیک و نفس‌گیری با براندون کری و ویلیام بوناک داشت و در پایان، بالاتر از ستارگان سرشناسی مثل رولی وینکلار و دکستر جکسون، در جایگاه سوم ایستاد.
در مسابقات مسترالمپیای امسال، شان رودن قهرمان دوره گذشته به دلیل درگیر بودن با یک پرونده قضایی اجازه شرکت کردن پیدا نکرد و فیل هیث، قهرمان هفت دوره این رقابت‌ها هم به دلیل مصدومیت غایب بود. ممدوح الصبیا بدن‌ساز مصری ساکن کویت که به «بیگ رامی» مشهور است هم در این دوره نتوانست جواز حضور در مسترالمپیا را به دست بیاورد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی