[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

وابستگی تولید به مواد اولیه خارجی ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس از تعدیل ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه «رینگ اسپرت نور نی‌ریز» در پی نوسانات ارزی خبر داد.
 اصغر مسعودی نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی‌در  گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره مشکلات کارخانه «رینگ اسپرت نور نی‌ریز»، گفت: در حال حاضر تمامی‌کارخانجات نی‌ریز با حداکثر ظرفیت در حال فعالیت هستند. علی‌رغم اینکه حدود 80 درصد رینگ اسپرت ایران خودرو در نی‌ریز تولید می‌شود اما مواد اولیه موردنیاز برای تولید این محصول باید از خارج از کشور تأمین شود.
نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه مواد اولیه تولید رینگ اسپرت از آلمان وارد کشور می‌شود، افزود: در صورتی که این مواد با ارز دولتی در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد از یک سو ظرفیت تولید افزایش پیدا می‌کند و از سوی دیگر اشتغال موجود حفظ می‌شود.
وی با بیان اینکه نوسانات ارزی موجب تعدیل 200 نفر از کارگران کارخانه رینگ اسپرت نی‌ریز شد، اظهار کرد: سرمایه گذاران این کارخانه تاکنون تسهیلاتی دریافت نکردند و خود به تنهایی کارخانه را اداره می‌کنند، بنابراین در صورتی که مواد اولیه در اختیار این کارخانه قرار گیرد نه تنها می‌توانند ظرفیت تولید را افزایش دهد بلکه زمینه اشتغالزایی بیشتر نیز فراهم می‌شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی‌اضافه کرد: علی‌رغم تذکرات بسیار به وزارت صنعت، معدن و تجارت و ارسال نامه‌های متعدد، تأمین مواد اولیه موردنیاز رینگ اسپرت نور نی‌ریز مورد بی‌توجهی این وزارت‌خانه قرار گرفته است.
نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه مواد اولیه موردنیاز تولید رینگ اسپرت چندین ماه در گمرک معطل می‌ماند و در برخی موارد اقدامی‌برای ترخیص آنها انجام نمی‌گیرد، ادامه داد: حدود 500 کارگر در این کارخانه مشغول به کار بودند که به دلیل نبود مواد اولیه 200 نفر از آنها تعدیل شدند، حال آنکه می‌توان با حمایت از این واحدهای تولیدی زمینه داخلی‌سازی را فراهم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی