[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

از پژوهشگران جوان حمایت می‌کنیم ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه حمایت از نخبگان و پژوهشگران جوان یکی از رویکردهای مهم سپاه در استان فارس است، گفت: بستر مناسبی در سپاه ایجاد شده تا طرح‌های نظری دانشگاه با کمک سپاه اجرایی شوند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی‌سپاه فجر استان فارس آیین انعقاد تفاهم‌نامه علمی، پژوهشی و تحقیقات کاربردی بین سپاه فجر استان فارس و دانشگاه شیراز با حضور سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر و حمید نادگران ریاست دانشگاه شیراز برگزار شد.
فرمانده سپاه فجر در این آئین با بیان اینکه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سپاه فجر و دانشگاه شیراز نویددهنده آغاز یک حرکت پُرشتاب علمی‌دراستان فارس است، گفت: ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه، حمایت از نخبگان جوان، تحقیقات کاربردی، توسعه شرکت‌های دانش بنیان، خودکفایی در تولید محصولات دانش‌بنیان، پژوهش‌های کاربردی و تجمیع ظرفیت‌های علمی‌و فناوری استان فارس از اهداف مهم این تفاهم‌نامه هستند.
وی با بیان اینکه دانشگاه و جهادگران عرصه علم و فناوری از ارکان اساسی اقتدار نظامی‌و دفاعی کشور هستند، گفت: با تلاش اساتید انقلابی و جوانان نخبه کشور در صنایع دفاعی امروز در زمینه تجهیزات دفاعی نه تنها خودکفا هستیم بلکه تجهیزات دفاعی کشور قدرت مقابله با پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی‌دنیا را دارند و این اقتدار علمی‌و دفاعی در وقایع اخیر به صورت عینی مشاهده شده است.
سردار غیاثی با بیان اینکه حمایت از نخبگان و پژوهشگران جوان یکی از رویکردهای مهم سپاه در استان فارس است، گفت: انعقاد این تفاهم نامه یک گام عملی و تأثیرگذار در راستای تحقق این رویکرد مهم است.
وی با بیان اینکه دو تیم متخصص از دانشگاه شیراز و سپاه فجر استان فارس در تدوین این تفاهم‌نامه همکاری داشته‌اند، گفت: موضوعات پایان‌نامه‌های دانشجویی را باید به مسائل کاربردی در جامعه معطوف کنیم، بستر مناسبی در سپاه ایجاد شده تا طرح‌های نظری دانشگاه با کمک سپاه اجرایی شوند و موضوعات مرتبط با این تفاهم‌نامه نیز در همین راستا بوده و قابلیت اجرا دارند.
سردار غیاثی با بیان اینکه سپاه فجر در قالب ارائه تسهیلات و مشاوره‌های علمی‌و پژوهشی از مبتکرین و مخترعین فارس حمایت می‌کند، گفت: در سال‌های اخیر هم‌افزایی سازمان‌ها و نهادهای استان فارس با سپاه فجر در طرح‌های مختلف نظیر ساخت خانه برای محرومان و اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان نتایج بسیار خوبی داشته و با تلاش دست اندرکاران این تفاهم‌نامه نیز به الگو و تجربه‌ای موفق در کشور تبدیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه اباعبدالله الحسین (ع) الگو و شاخص بصیرت انقلابی و اقدام جهادی است، گفت: جوانان عاشورایی و مؤمن در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی‌ایران با الگو گرفتن از سالار شهیدان برای دفاع از انقلاب اسلامی‌ و مقابله با تهدیدات آمادگی کامل دارند.
فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه دانشگاه مبدا تحول و تعالی جامعه است، گفت: دانشگاه، اساتید و دانشجویان از ارکان اصلی ارتقاء سطح فرهنگ جامعه، پیشرفت علمی‌و توسعه صنعت کشور هستند و روشنگری پیرامون وقایع جاری کشور در فضای مجازی و رسانه‌ای رسالت مهم اساتید انقلابی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی