[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تعطیلی ۳۴ مرکز غیرمجاز در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر نظارت، اعتبار بخشی و صدور پروانه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تعطیلی 34 مرکز غیرمجاز ارائه خدمات زیبایی، پوست و مو، دندانپزشکی و طب سنتی، طی سال ۹۸ در فارس خبر داد و گفت: از این تعداد 16 مرکز کلینیک پوست، مو و زیبایی غیرمجاز بوده است.
دکتر «قاسم ایزدی» در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه برخورد و تعطیلی مراکز درمانی غیرمجاز و متخلف به عنوان یک طرح در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال اجرا است اظهار داشت: در راستای این طرح مستمر، از ابتدای سال تاکنون، از سه هزار و 714 مرکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدید شده است.
او ادامه داد: در این بازرسی‌ها‌و طی پنج ماه گذشته، 34 مرکز متخلف تعطیل شد که اغلب متخلفان با عنوان جعلی پزشک در زمینه زیبایی پوست و مو فعالیت داشته‌اند.
این مقام مسئول در معاونت درمان دانشگاه با تأکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با متخلفانی که سلامت مردم را فدای سود خود می‌کنند برخورد قانونی دارد، افزود: نظارت‌های‌دانشگاه بر مراکز درمانی و بهداشتی در راستای طرح نظارتی مستمر خواهد بود و در همین راستا، مردم استان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، به کمک سامانه‌های‌تلفنی 190و 1819، مشاهدات خود را اعلام کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن رسیدگی شود.
دکتر ایزدی نظارت بر 66بیمارستان، 43درمانگاه تخصصی دندانپزشکی، هزار و هشتصد مطب پزشکی تخصصی و عمومی، 131درمانگاه عمومی‌و 65 درمانگاه و مطب مرتبط با طب سنتی را به عنوان یک مهم در امر ارائه خدمات تخصصی و قانونی به مردم استان فارس اعلام کرد و گفت: با توجه به وجود این تعداد مراکز تخصصی ارائه خدمت، به نظر می‌رسد دریافت هرگونه خدمات از مراکزی که به صورت غیرقانونی و در لباس پزشکی فعالیت می‌کنند، جایگاهی ندارد.
مدیر نظارت، اعتبار بخشی و صدور پروانه معاونت درمان دانشگاه با اشاره به اعلام مواردی از نقص عضو در کنار دریافت مبالغ هنگفت به بهانه اعمال زیبایی و سپس متواری شدن افراد، اضافه کرد: بررسی این موارد نشان می‌دهد که آن کلینیک متخلف هیچ مجوز فعالیتی ندارد و این موضوع، روند پیگیری را کند می‌کند.
او صدور جریمه و اعلام تذکر به 109 مرکز مجوزدار به دلایل نقص در رعایت موارد بهداشتی و پزشکی را به عنوان یکی دیگر از فعالیت‌های‌معاونت درمان دانشگاه در تأمین سلامت مردم عنوان کرد و گفت: کارشناسان و بازرسان دانشگاه با تلاش شبانه‌روزی می‌کوشند شهروندان بتوانند برای دریافت هرگونه خدمت، اطمینان کافی داشته باشند.
دکتر ایزدی در خطاب به افرادی که متقاضی درمان طب سنتی هستند یادآور شد: با گسترش حوزه‌های‌آکادمیک، اکنون پزشکان بسیاری فارغ‌التحصیل رشته طب سنتی هستند یا دوره‌های‌لازم مورد تائید وزارت بهداشت را گذرانده اند که بیماران می‌توانند با مراجعه به کلینیک و یا مطب این پزشکان، با پرهیز از هرگونه خود درمانی، با نظر این پزشکان درمان خود را دنبال کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی